Rzeź drzew w Pile? [GALERIA]

18.08.2018|Autor: Czytelnik asta24.pl

Mieszkanka Piły nadesłała do naszej redakcji zdjęcia z wycinki drzew w Pile. Jak relacjonuje kobieta wycięto drzewa rosnące przy ul. Sikorskiego. 

JAK MOŻNA BYŁO WYDAĆ ZGODĘ NA TAKIE BARBARZYŃSTWO wycięcia wszystkich drzew rosnących przy ul. Sikorskiego 74 – tworzących jedyny zacieniony azyl na ulicy, dający ukojenie szczególnie w upalne dni???? Kto wydał zgodę na wycięcie drzew w środkowej fazie ich rozkwitu ? Czy stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla życia przechodniów? Jeżeli były to tylko prace mające na celu zmiany wizerunkowe ulicy, należałoby przesunąć termin wycinki na okres jesienno-zimowy. Czy zanim została wydana odpowiednia decyzja, drzewa zostały sprawdzone przez niezależnych fachowców, ekologów ? Czy wystarczy jeden wniosek, podpisany przez kilka osób, aby pozbyć się tylu drzew, które rosną na tej ulicy od dziesiątek lat? – pyta Marcelina Goździewska

Poniżej zdjęcia z przeprowadzonej wycinki.

fot. Marcelina Goździewska

Przeczytaj więcej o: pila drzewa wycinka, pila waszym zdaniem, ul sikorskiego wycinka drzew pila, wycinka drzew piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Kierowca

  Z kilometra widac ze to jedno pruchno a pozniej placz ze gałęzie spadaja na chodniki auta ludzi itp. Ekoglabem trzeba się urodzić. Zapraszam do wybrania sie do urzedu w celu uzyskania informacji dodatkowych a nie siac zamęt i placz bo drzewko wycieli

  • Ekogłąb

   Polecam wyprowadzić się na pustynię, tam żadne drzewo na samochód nie spadnie 🙂 To jest pytanie o to czy chcemy mieszkać na betonowej pustyni czy w zielonym mieście w którym dobrze się mieszka. Decyzji nie powinien podejmować Pan Franek z zarządu wspólnoty nawet przy poparciu kilku mieszkańców, bo te drzewa były tam na długo przed nimi. W trosce o samochody 5 osób ogołocono drzewa, na czym straciła cała okolica.

   • Pilanka

    Gałęzie już spadały z tych drzew. Tylko cieszyć się że nikt nie dostał w głowę. Polecam wyprowadzić się do lasu jeśli przeszkadza Panu betonowa pustynia.

 • gosc

  Typowy przykład polskiego buractwa. Parking ogrodzę płotem, drzewa wytnę – bo moje.

 • Mieszkaniec

  Bardzo dobrze zrobili. Miejsce drzew jest w lesie no i w parku. Jak ktoś tak bardzo lubi las to niech kupi sobie działkę i zasadzi na niej drzewka. Ekolodzy… wszędzie i do wszystkiego się wtrącaja jak by byli najmądrzejsi.

 • Bron

  Jakie ukojenie? Tam nawet ławek nie ma. Chyba dla samichidow.

 • GieZlo

  Wszyscy kiedyś muszą umrzeć drzewa też. Tyle, że w przypadku drzew się nie czeka aż samo padnie! Tylko w odpowiednim momencie wycina. Nie rozumiem, dlaczego niektórym ludziom tak ciężko to zrozumieć!

 • Jack

  Pisałem hejta po co się przejmować i tak padną jak większość. Jednak napiszę tyle chętne te drewno przyjmę 🙂

 • .

  Po co tyle bólu o kilka spróchniałych drzew? Skoro została wydana zgoda na ich wycięcie i zasadzenie nowych to w czym problem?