Tonę nielegalnego tytoniu skonfiskowała policja

06.08.2018|Autor: Redakcja

Niemal tonę nielegalnego tytoniu zabezpieczyli policjanci z Piły. Straty Skarbu Państwa oszacowano na 400 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn.

Policjanci ustalili, że mieszkańcy Piły mogą być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych, bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

– Na terenie powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego oraz Piły w czasie przeszukania funkcjonariusze w kilku pojazdach i pomieszczeniach zabezpieczyli łącznie blisko tonę tytoniu, który był zapakowany w worki parciane. Dodatkowo zabezpieczyli dwie maszyny służące do cięcia liści tytoniu – informuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Zatrzymani zostali trzej pilanie w wieku od 27 do 53 lat. Dwóch z nich wcześniej było już karanych między innymi za przestępstwa akcyzowe. Teraz za popełniony czyn grozi im wysoka kara grzywny oraz kara więzienia do 3 lat.


fot. KPP Piła

Przeczytaj więcej o: kpp piła, nielgalny tytoń piła, policja w pile, Tonę nielegalnego tytoniu skonfiskowała policja, tytoń piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.