Domagają się podwyżek i wcześniejszej emerytury

12.07.2018|Autor: Artur Maras

Od wtorku policjanci nie wystawiają mandatów tylko pouczenia. Tak wygląda ogólnopolska akcja protestacyjna policji. Przyłączyli się do niej także mundurowi z naszego regionu.

– Powodem jej rozpoczęcia jest fiasko rozmów z ministrem Brudzińskim na temat sześciu żądań, które skierowaliśmy w marcu. Żądania dotyczą przywrócenia płatnych zwolnień lekarskich 30 dni, zmiany systemu emerytalnego art. 15a, podwyżek w 2019 o 650 zł a w 2020 o 500 zł, przywrócenia waloryzacji i płatnych nadgodzin – informuje podinsp. Andrzej Szary, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ policjantów województwa wielkopolskiego.

Trwające trzy miesiące rozmowy nie przyniosły rezultatu. Na ręce ministra Joachima Brudzińskiego kilka dni temu trafiło porozumienie, które miałoby satysfakcjonować obie strony. Ze względu na ciągły brak odpowiedzi ze strony ministra, policjanci postanowili rozpocząć akcję protestacyjną. Pod koniec czerwca oflagowano jednostki, a od wtorku policjanci przy drobnych wykroczeniach przestali wypisywać mandaty stosując tylko pouczenia. I tutaj mundurowi podkreślają, że taka akcja protestacyjna nie oznacza bezkarności – przy rażącym naruszeniu prawa mandaty będą wystawiane bez żadnej taryfy ulgowej.

Jednocześnie w przypadku dalszego braku porozumienia z szefem resortu, policjanci zapowiadają zaostrzenie protestu. Najprawdopodobniej w sierpniu akcja przekształciłaby się w strajk włoski podczas którego policjanci będą skrupulatnie i niespiesznie wykonywać wszystkie swoje obowiązki. W ten sposób mundurowi chcą także pokazać jak są przeciążeni pracą.

W samej Wielkopolsce do pracy w policji brakuje bowiem 500 osób, a w Polce 6,5 tysiąca.

Przeczytaj więcej o: Domagają się podwyżek i wcześniejszej emerytury, kpp piła, oflagowana komenda piła, podinsp. Andrzej Szary, policja w pile, protest policji w pile, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ policjantów województwa wielkopolskiego, strajk policjantów piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • kajos

  jak sie nie podoba to zawsze mozna rzucic milicje i isc na etat do prywaciarza
  jak dostanie taki 1600zl na reke to sie obudzi
  i tam nie bedzie 13tki,mundurowki i innych niepotrzebnych dodatkow (no moze mundurowka potrzebna)

  a jak zycie sie zmieni bez ”szmaty” w kieszeni to juz nie bede pisal

  • Adam

   Boże jaki tyś mało inteligentny… Pewnie gimba “jp na 100% “.

  • Matka

   I praca do starości bo emerytury tak szybko nie zobaczą. ..

  • Asa

   A ich praca to służba z narażeniem życia. Weekendy, święta itd. i siedzą w pracy tak długo aż skończy się interwencja. Za 2500 zł musza się użerać z taka patola jak ty. Skoro jestes taki kozak to sam wyjdź na ulicę i pilnuj porządku.

   • skandal

    narazanie zycia to w usa i innych dziwnych krajacha nie w PL gdzie bron ma tylko kilku lobuzow i paru mysliwych !!a prace z użeraniem sie z patolami wybrali sami. te żądanie to śmiech i skandal!!!

    • Grajux

     To idąc tym tokiem rozumowania to nikt nie może prosić o podwyżki bo każdy sobie wybrał taką pracę czy inną. Praca Policjanta nie jest łatwa więc zasługują na większą kasę. Jednak jest to niebezpieczne, znajomy już wielokrotnie o mało nie został pobity, o zwyzywaniu już nie wspomnę, bo szacunku nie mają za grosz ludzie, a jak im coś ukradną czy są w niebezpieczeństwie to nagle gdzie ta policja, a jak oni łamią przepisy to wyzywają.

     W Polsce niestety nie ma szacunku ani wobec policjanta, ani np wobec nauczyciela. Jedna nas broni i druga edukuję a traktują te osoby najgorzej jak się da. Nie mówię wszyscy, ale ci najgłupsi idioci co to myślą, że wszystko mogą. Ile razy widziałem jak wyzywają policjantów bo ich zatrzymali za przekroczenie prędkości czy przejście na czerwonym, bo jakby to wina policjanta, że człowiek inny łamie przepisy. To tak samo jakbym kogoś uderzył i obwiniał inną osobę, że naszła mi na rękę 🙂 idiotyzm.

 • Marianna

  Dzisiaj dostałam pismo z zus z prognozowaną emeryturą w wieku 60 lat. .. . 1952 zł/m-c (brutto). Nauczyciel, 33 lata przy tablicy.