Ogólnopolskie zawody modeli swobodnie latających

10.07.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Ogólnopolskie zawody modeli swobodnie latających w Pile. W weekend na lotnisko przyjechali zawodnicy z całego kraju. Pilskie zawody odbyły się w ramach turnieju o Puchar Polski.

– Gościmy aktualnych, byłych mistrzów Polski, mistrzów świata i takowych mamy. Polacy liczą się na świecie, są dobrzy w tych konkurencjach. Jest na co popatrzeć, w Pile nie było tak dużej imprezy tej rangi – mówił Ryszard Lewandowski, prezes pilskiego klubu modelarzy lotniczych.

Do Piły przyjechało prawie stu zawodników z całej Polski. Reprezentowali oni 15 klubów i aeroklubów. Sędziowie liczyli czas lotu modeli – w każdej rundzie zawodnicy musieli utrzymać swoje modele w powietrzu przez określony czas. W przypadku, gdy udało się to kilku zawodnikom, zarządzano dogrywkę.

Organizatorzy musieli zmierzyć się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi – sobotnia runda została przełożona o 5 godzin ze względu na zbyt silny wiatr.

Przeczytaj więcej o: lotnisko w pile, Ogólnopolskie zawody modeli swobodnie latających, prezes pilskiego klubu modelarzy lotniczych, Ryszard Lewandowski, zawody modeli latających w pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.