Matki Chrzestne Powstania Wielkopolskiego

10.07.2018|Autor: Redakcja

Matki Chrzestne Powstania Wielkopolskiego – to tytuł wykładu, który poprowadzi dr Paweł Cieliczko z Fundacji Kochania Poznania. Spotkanie z historią w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w Pile.

Spotkanie odbędzie się w Pile, przy ul. Medycznej 34 (dawniej Matwiejewa 34 – hotel wojskowy – wejście z lewej strony budynku).

Spotkanie z historią jest związane z pomysłem nadania imion Matek Chrzestnych Powstania Wielkopolskiego rondom w Pile. Wykład ma przybliżyć postacie: Zofii Sokolnickiej, Janiny Omańkowskiej, Heleny Rzepeckiej oraz sióstr Anieli i Zofii Tułodzieckich.

Te kobiety odegrały znaczące role w Powstaniu Wielkopolskim, którego setna rocznica przypada w roku 2018, w Roku 100-lecia Praw Kobiet – mówią organizatorki spotkania Marta Miciak i Iwona Kamińska-Lech.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Przeczytaj więcej o: kongres kobiet piła, Matki Chrzestne Powstania Wielkopolskiego, nowa nazwa dla ronda piła, rondo piła, strajk kobiet piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • sceptyk

    Bez przesady z tym bohaterstwem. Pewnie Panie były zasłużone ale NA PEWNO ich zasługi nie były większe niż tych którzy walczyli z bronią w ręku. Dajmy spokój z tą poprawnością … Nie szukajmy na siłę ludzi zasłużonych.