Dwa groźne pożary lasu w gminie Margonin

10.07.2018|Autor: Redakcja

Dwa duże pożary lasu pod Margoninem. Do obu doszło w niedzielne popołudnie.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze lasu w obrębie leśnictwa Klotyldzin. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Chodzieży oraz OSP Margonin, OSP Milcz, OSP Budzyń i patrol policji. Na miejscu obecne również były służby leśne, które podjęły próbę opanowania pożaru przed przybyciem pierwszych jednostek ochrony pożarowej. Do działań zostały również zadysponowane samoloty patrolowo-gaśnicze, które dokonały 4 zrzutów wody na miejsce pożaru.

W akcja gaśnicza trwała około 5 godzin. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych, wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze lasu, tym razem w miejscowości Klotyldzin przy jeziorze margonińskim.

Na miejsce przedysponowano część jednostek z prowadzonych już działań oraz OSP Szamocin, OSP Dziewoklucz, OSP Podstolice, OSP Margonin – Radwanki. Przed przybyciem pierwszych zastępów, pożar został częściowo opanowany przez samochód patrolowo – gaśniczy nadleśnictwa Podanin i mieszkańców pobliskich domków letniskowych.


opr. mł. kpt. Maciej Nowak – PSP Chodzież
fot. mł. asp. B. Burzyński, mł. kpt. M. Nowak, OSP Margonin

Przeczytaj więcej o: Dwa groźne pożary lasu w gminie Margonin, pożar lasu margonin, psp chodzież, straz chodziez, straż pożarna w chodzieży

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • mackiopadaja

    “Dokonały 4 zrzutów wody na miejsce pożaru”. KOCHAM WAS!

  • mackiopadaja

    “W akcja gaśnicza trwała około 5 godzin.” To, że wasi “dziennikarze” to poziom nauczania początkowego szkoły podstawowej wszyscy już wiemy, ale że szefostwo/zarząd wydawcy nie ma wstydu firmując tę żenadę, to już arcyciekawa sprawa.