Zmiany nad jeziorem Zaleskim

09.07.2018|Autor: Jakub Sierakowski

W Złotowie powstanie szlak turystyczny. Nad jeziorem Zaleskim miasto planuje utworzyć między innymi ścieżkę dla pieszych i rowerzystów, a także zalesienie terenu. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony.

Bardzo ważne zadanie dla miasta. Musimy cały czas zmierzać do tego, żeby wykorzystać jego potencjał przyrodniczy. Na pewno są to jeziora. Po sukcesie, jakim jest promenada wokół jeziora Miejskiego, czas na jezioro Zaleskie. Dysponujemy fragmentem tego jeziora i chcemy ścieżką połączyć dwie plaże. Ma to być też forma alternatywnej, bezpiecznej drogi dla dzieci i pieszych do plaży, którą staramy się stworzyć jako główną centralną – tę od ulicy Jeziornej – tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Która będzie połączona z drugą plażą, znajdującą się przy ośrodku „Zabajka”. Ścieżka będzie miała szerokość od 1,5 do 2,5 m, długość ponad 2 km i ma zostać wykonana z kruszywa naturalnego, a fragmentami utwardzona kostką betonową. Utwardzone zostanie zarówno dojście do parku „Zwierzyniec” , jak i na plażę od strony ulicy Wioślarskiej, co ma stanowić udogodnienie dla osób niepełnosprawnych. Miasto chce przekazać na ten projekt ponad 1,5 miliona złotych. Oferty przetargowe zostaną rozpatrzone 12 lipca – jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zostanie ukończona w przeciągu najbliższych 3-4 miesięcy.

Przeczytaj więcej o: adam pulit, jezioro zaleskie, miasto zlotow, szlak turystyczny złotów, urzad miejski zlotow, złotów jezioro

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.