Mieszkańcy Wałcza zatrzymali pijanego kierowcę

12.06.2018|Autor: Redakcja

Dwoje wałczan ujęło pijanego kierowcę. 55-letni mężczyzna, wsiadł za kierownicę osobowego golfa mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dwoje młodych ludzi, jadąc drogą krajową nr 22 w kierunku miejscowości Strączno, zauważyli jadącego „zygzakiem” vw golfa. Kierujący golfem zjeżdżał raz do lewego to do prawego pasa ruchu, ponadto włączał mylnie kierunkowskazy.

Pasażerka zadzwoniła na numer alarmowy 112, informując o zdarzeniu.

– W pewnym momencie kierowca golfa zatrzymał się na jednym z osiedli, wtedy reakcja młodego kierowcy osobówki była natychmiastowa. Zatrzymał swój pojazd, wybiegł z niego, podbiegł do golfa i odebrał kierującemu kluczyki, aby ten nie mógł kontynuować dalej jazdy do przyjazdu patrolu policji – relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń, rzecznik wałeckiej plicji.

Od 55-letniego kierowcy golfa wyczuwalna była woń alkoholu. Wałczanin prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet do lat 10, a także kara pieniężna.

Przeczytaj więcej o: KPP Wałcz, Mieszkańcy Wałcza zatrzymali pijanego kierowcę, pijany kierowca wałcz, policja w wałczu, zatrzymali pijanego za kierownica wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • 123451

    Nie kierowce tylko potencjalnego morderce.