Basen do remontu

10.06.2018|Autor: Redakcja

Od pierwszego lipca pływalnia Delfin w Chodzieży będzie nieczynna. Zamknięcie ośrodka jest związane z pracami remontowymi zaplanowanymi właśnie na ten miesiąc. Część tych prac została wymuszona przez sanepid, reszta ma poprawić komfort korzystania z basenu.

-No niestety musimy wykonać zalecenia sanepidu. Przez okres używalności od poprzedniego remontu nastąpiło wykruszenie fug w płytkach. Musimy w szatni i pod prysznicami męskimi i damskimi to uzupełnić oraz w niecce basenowej. Mieliśmy dwa razy awarie takie, że nam płytki odpadały w niecce basenowej na dnie. Kleiliśmy je pod wodą, ale musimy przejrzeć to wszystko żeby nie było kłopotów. Jest potrzebne spuszczenie wody, fugowanie tych poszczególnych parametrów, które musimy zrobić oraz zabezpieczenie dna. To są prace związane z tym, żeby komfort użytkowania był lepszy, gdyż po prostu nie będzie bakterii w poszczególnych fugach. Staramy się to wszystko czyścić, ale wiadomo jak są szpary, są dziury, przy niecce basenowej, czy pod prysznicami wilgoć, to wiadomo z czym to się wiąże – tłumaczy Janusz Smaruj, dyrektor MOSIR-u w Chodzieży.

Miłośnicy pływania podczas prac remontowych na basenie, będą musieli korzystać z uroków jezior, których przecież w Chodzieży nie brakuje. Po powrocie na pływalnię, powinni zauważyć korzyści wynikające poniekąd z wymuszonego remontu. MOSiR ma również plany jak uatrakcyjnić swoją ofertę. Jest bowiem pomysł by powstał świat saun. Decyzja jednak jest uzależniona od miasta, które jest właścicielem tego budynku.​

Przeczytaj więcej o: basen chodzież, janusz smaruj, mosir chodzież, remont basen chodzież

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.