Akt erekcyjny pod budowę hospicjum w Pile

09.06.2018|Autor: AK

Akt erekcyjny wmurowano dziś w fundamenty powstającego w Pile hospicjum. Obiekt będzie gotowy do końca roku, a na wiosnę ma przyjąć pierwszych pacjentów. Będzie w nim 40 łóżek.

Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego odbyło się w sobotę na działce przy ul. Królewskiej w Pile, gdzie Pil-Building już rozpoczął budowę. Poświęcenia placu dokonał biskup Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

– To ważny obiekt dla chorych, bo tu nie będą czuć się samotni, a to na prawdę jest duży problem dla nich, by nie czuć się pozostawionymi samym sobie
– mówił ks.biskup Edward Dajczak.

Stowarzyszenie otrzymało 5,6 mln zł dotacji unijnej na budowę pierwszego w Pile stacjonarnego hospicjum oraz wartą milion złotych działkę budowlaną od miasta. Ze zbiórek, którą od lat prowadzi stowarzyszenie, a którą chętnie wspierają mieszkańcy miasta udało się zebrać ponad 1,2 mln zł.

Wciąż jednak brakuje nam około miliona złotych na wyposażenie, stąd nie ustajemy w zbiórkach i dziękujemy za dotychczasowe wsparcie – dodawał dr n.med. Paweł Wiszniewski, prezes zarządu Towarzystwa Pomocy Chorym im. sł. bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Rusza budowa pierwszego hospicjum w Pile

Przeczytaj więcej o: Akt erekcyjny pod budowę hospicjum w Pile, biskup edward dajczak, dr n.med. Paweł Wiszniewski, hospicjum w pile, pilskie hospicjum, Towarzystwa Pomocy Chorym im. sł. bożej Stanisławy Leszczyńskiej

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.