Poseł protestuje przeciwko podwyżkom cen paliw

15.05.2018|Autor: Redakcja

Benzyna plus, tak o najnowszym projekcie ustawy która zakłada między innymi podwyżkę cen paliw o dziesięć groszy za litr mówi opozycja. Rząd chce uzyskane w ten sposób środki przekazać na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu. Podwyżce sprzeciwiają się m.in. posłowie ruchu Kukiz’15.

– W czwartek było pierwsze czytanie tej haniebnej ustawy, bo w sytuacji takiej jakiej już pięć złotych płacimy za litr paliwa, a te pięć złotych płacimy z tego tytułu, że na rynkach światowych oczywiście rośnie, ale do tego wszystkiego Prawo I Sprawiedliwość dokłada kolejne swoje dziesięć groszy I o tyle też chce podnieść cenę paliwa. Rok temu był podobny projekt, wtedy chcieli dwadzieścia pięć groszy dorzucić – tłumaczy Błażej Parda, poseł na Sejm RP, Kukiz’15.

Pomysł jednak został wycofany między innymi poprzez protesty opozycji I społeczeństwa. Błażej Parda ma nadzieję, że podobny los spotka I ten projekt, bo wzrost cen paliwa spowoduje wyższe opłaty w transporcie, czy usługach, czyli konsumenci więcej zapłacą choćby za żywność. Minister Energii deklaruje jednak, że podwyżkę mają wziąć na swoje barki państwowe spółki paliwowe.

Projektowi ustawy sprzeciwia się cała opozycja parlamentarna. Już w środę projektem ustawy zajmie się sejmowa komisja energii, a w czerwcu ustawa może wrócić do Sejmu na drugie czytanie.

Przeczytaj więcej o: Kukiz'15, łażej Parda, poseł na Sejm RP, Poseł protestuje przeciwko podwyżkom cen paliw

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • ktoscik

  pokazcie kogos kto podniósł ceny biletów z powodu wzrostu cen paiwa a obniżył ceny biletów gdy paliwo staniało?

 • kajos

  Prada Prada

  nic do glowy i nie przychodzi kim jest ten czlowiek
  gdyby nie Astra to bym pewnie nie wiedzial dalej

  ile to jeszcze czasu bedzie zasiadal na krzesle poselskim ?

  • Ktoś obcy

   A ty kim jesteś cymbale , osiagneles coś w życiu po za szczaniem pod siebie

  • Pan K

   do końca kadencji. Wróć do szkoły nieuku.

 • Leszek 3,14

  Panie Parda, po co to mydlenie oczu, przecież pana partia jest przystawką pis, która poparła jedną trzecią najważniejszych jej projektów.

  • Pan K

   1/3… faktycznie ogrom. A co mieli jak dzieci w przedszkolu, na złość, głosować odwrotnie?

   • Leszek 3,14

    Nie, zgodnie z sumieniem.Zacytuję tu P.Szymona, gdzie był gdy niszczono TK,sądownictwo, demokrację ?

 • szymon

  Panie (p)ośle, PIS ma Pana protest w ….. pompce. A dlaczego Pan nie protestował, gdy niszczono TK,sądownictwo, demokrację ?

 • Grajux

  A ciekawe każdy obraża tylko, a widzę nikomu nie przeszkadza paliwo 95 po 5,10 już nawet a niedługo to pewnie będzie 5,50 🙂 Wtedy zaczniecie strajkować. Można mówić, że Parda coś tam czy, że partia nie pasuje, ale taka prawda, że jak tak dalej pójdzie to będzie cena z kosmosu za paliwo, to i wzrośnie przy okazji wszystko inne, bo w końcu dostawcy do sklepów piechotą nie chodzą.
  Tak to PiS nie podnosi podatków. Strach co będzie dalej.

 • eda

  Parda to uliczny folklor spod budki z piwem , prostactwo i nieuctwo ! Przypadkowy ludek .