Zapowiada się dobre ściganie

13.05.2018|Autor: Klaudia Michalska

Już w najbliższą środę blisko 200 kolarzy z całego świata przyjedzie do Trzcianki. Po siedemnastu latach mieszkańcy miasta będą mogli ponownie podziwiać wyścig cyklistów. Tym razem w ramach I etapu 26. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour z Kołobrzegu do Trzcianki o długości 173 kilometrów.

W wyścigu brać udział będą gwiazdy światowego kolarstwa jak i polskiego, na przykład zespół CCC Polkowice. Organizator zapewnił nas, że będzie reprezentacja Słowacji, Rosji, Ukrainy oraz mistrzowie świata z Niemiec w kolarstwie torowym. Peleton wjedzie do Trzcianki między godziną 17.00 a 17.30 – wyjaśnia Dawid Czyż z Urzędu Miasta i Gminy Trzcianka.

Następnie kolarze będą mieli do pokonywania 10 kilometrów po trzech pętlach w mieście. Sportowcy do miasta wjadą od strony Wałcza ulicą 27 Stycznia, następnie przejadą ulicą: Mochnackiego, Żeromskiego, Wieleńską, Staszica, Mickiewicza, Matejki i Prostą. Meta wyznaczona została przy Hali Widowiskowo-Sportowej na ul. Żeromskiego. W związku z wyścigiem w mieście wystąpią w godzinach popołudniowych utrudnienia w ruchu drogowym. Władze miasta proszą także o nie parkowanie samochodów przy wyznaczonej trasie.

Przeczytaj więcej o: Bałtyk Karkonosze, Dawid Czyż, kolarstwo Trzcianka, kolarze Trzcianka, sport trzcianka, wyścig Trzcianka

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.