Wałcz chce budować z partnerem prywatnym

10.05.2018|Autor: Redakcja

Wałcz rusza z kolejnym projektem w partnerstwie publiczno – prywatnym. Celem inwestycji będzie remont kilku ulic w mieście. Ruszył przetarg aby wyłonić prywatnego partnera do realizacji inwestycji.

Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Wałcza Sławomir Zych to będzie zadanie związane z budową dróg osiedlowych. Będzie również musiał być przygotowany staw rozsączająco-odparowujący dla wód deszczowych. Jak się drogi utwardzi, to tą wodę do brzegu należy odprowadzić, a innego sposobu na to w tym miejscu nie ma. Wnioski wyciągamy, natomiast nie możemy wykluczyć żadnego z wykonawców również Energopolu, który wykonuje dla nas pierwsze zadanie.

Przedmiotem projektu jest budowa i utrzymanie dróg na ulicy Bursztynowej, Brylantowej i fragmencie ulicy Szmaragdowej i Chrząstkowo. Prywatne przedsiębiorstwo wyremontuje ze swoich środków drogi, a gmina będzie płacić określony czas za korzystanie. Na potencjalnych partnerów urząd miasta czeka do 24 maja. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w formie dialogu konkurencyjnego. Magistrat wycenia koszt inwestycji na kilka milionów złotych. Czas wykonania projektu będzie ustalany z partnerem.

Przeczytaj więcej o: Brylantowa Wałcz, budowa ulicy Wałcz, budowa Wałcz, bursztynowa wałcz, chrząstkowo wałcz, partnerstwo publiczno-prywatne Wałcz, sławomir zych, Szmaragdowa Wałcz, ulice wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.