Puchar Polski dla Lubuszanina Trzcianka!

09.05.2018   Autor: Paweł Różycki
---

W Pile na stadionie przy ul. Żeromskiego rozegrany został finał rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgu pilskiego. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała triumf Lubuszanina Trzcianka, który pokonał Pogoń Łobżenica 4:0.

Obie drużyny występują w IV lidze i patrząc na ligową tabelę wydawało się, że murowanym faworytem do zwycięstwa jest trzcianecki Lubuszanin. I faworyt nie zawiódł, pewnie pokonując Pogoń 4:0. Pierwsze minuty dość nerwowe z obu stron. Szybciej grę poukładali piłkarze Jarosława Feciucha i zaczęli oblegać bramkę bronioną przez Jakuba Studę. Ten musiał skapitulować po raz pierwszy w 25. minucie, kiedy to pewnym strzałem z rzutu karnego popisał się Błażej Nowak. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 2:0, bowiem w 32. minucie wynik podwyższył Paweł Nawrocki. W drugiej połowie futboliści z Łobżenicy już się nie podnieśli, a po stronie strat zanotowali jeszcze dwa gole. Dobili ich odpowiednio: ponownie Błażej Nowak w 65. minucie i Mateusz Kaczor.