10 czujników monitoruje jakość powietrza

14.03.2018|Autor: Agnieszka Kledzik

W Złotowie pojawiło się 10 czujników monitorujących jakość powietrza. Dzięki tym urządzeniom spiętym w system na bieżącą z godziny na godzinę można obserwować zmiany zachodzące w składzie tego, czym oddychamy.

Nam pozwoli to podejmować działania dotyczące np. wprowadzania i dalszego rozwijania programu dopłat do pieców, żeby zobaczyć w których częściach miasta jest ten problem. Pozwoli nam podjąć jakieś doraźne działania dotyczące możliwości oczyszczania powietrza w miejscach gdzie mamy dzieci – w szkołach, przedszkolach. Są takie systemy
tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Póki co jednak system daje możliwość poznania stanu powietrza. Informacje aktualizują się co godzinę. Poznany przede wszystkim zawartość pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5. Na system składa się 11 czujek, z czego 10 zakupiło miasto Złotów, jedenasta jest efektem udziału mieszkanek miasta w akcji, która pozwoliła na nieodpłatne zdobycie takiego urządzenia.

Czujniki zostały rozlokowane na terenie miasta w takiej konfiguracji, by obejmowały cały Złotów. Wszystkie można zlokalizować dzięki stronie internetowej lub pobranej na telefon aplikacji.

Przeczytaj więcej o: 10 czujek monitoruje jakość powietrza, 10 czujników monitoruje jakość powietrza, adam pulit, burmistrz złotowa, czujka złotów, czujki powietrza złotów, czujnik jakości powietrza

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • złotowianka

  >>>Wszystkie można zlokalizować dzięki stronie internetowej
  To może łaskawie podalibyście adres strony?

  • hahaa

   moim zdaniem to są za wysokie wymagania dla naczelnego miszcza informacji

 • Marcin Bogucki

  Złotów lepszy od Poznania. Tam nie mają tyle czujników