68 zatrzymanych. Jeden ukrył się za… firanką

13.03.2018|Autor: Redakcja

W okresie ostatnich kilku tygodni policja zatrzymała 68 osób poszukiwanych od kilku miesięcy, a nawet kilku lat. Mieszkańcy powiatu pilskiego zostali zatrzymani na terenie województwa wielkopolskiego, Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. 18 z nich poszukiwanych było listami gończymi, a 4 Europejskimi Nakazami Aresztowania.

Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli między innymi za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem, rozbojów, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia.

– Działania pilskich kryminalnych oraz policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego doprowadziły do zatrzymania aż 68 poszukiwanych osób, które ukrywały się w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach, meblach, czy za firaną przy oknie
– informuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili, że część poszukiwanych ukrywała się na terenie kilku krajów Unii Europejskiej. W tym zakresie pilscy policjanci podjęli współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Współpraca przyniosła efekty. 4 mężczyzn zostało zatrzymanych na terenie Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Zatrzymani zostali przekonwojowani do Polski i osadzeni w Aresztach Śledczych na terenie kraju.

Zatrzymane osoby, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 18 do 64 lat, wśród których było 8 kobiet.

TU znajdują się wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. W przypadku posiadania informacji można zgłosić anonimowo ten fakt poprzez powyższą stronę lub pod numerem 997 dyżurnemu najbliższej jednostki policji.

Przeczytaj więcej o: 68 zatrzymanych. Jeden ukrył się za... firanką, kpp piła, policja w pile, poszukiwani piła, zatrzynami piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.