Marihuana o wartości 100 tys zł… rosła w namiotach

12.03.2018|Autor: Redakcja

Policjanci z Piły zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich, zabezpieczyli 2 kg marihuany oraz zatrzymali 31-letniego mieszkańca Piły. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę ponad 100 tys. zł.

Policjanci ujawnili na jednym z pilskich osiedli profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja zlokalizowana była na pierwszym piętrze w domu, w specjalnie przygotowanych namiotach.

– Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali zajmującego się uprawą 31-letniego mieszkańca Piły. Podczas przeszukania, kryminalni zabezpieczyli ponad 20 roślin konopi indyjskich, w różnej fazie rozwoju roślin. W namiotach zorganizowana została profesjonalna uprawa składającą się z urządzeń nawilżających, systemu nawiewów oraz oświetlenia – informuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli również blisko 2 kg marihuany. Środki odurzające były przechowywane i suszone w różnych miejscach w domu. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę około ponad 100 tys. zł. Zatrzymany 31-letni mieszkaniec Piły nie był wcześniej karany. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 10 lat.


fot. KPP Piła

Przeczytaj więcej o: kpp piła, Marihuana o wartości 100 tys zł... rosła w namiotach, marihuana piła, policja piła, zatrzymany za marihuanę piła, zatrzymany za narkotyki piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.