Hejter w urzędzie?

11.03.2018|Autor: Redakcja

Hejter w wałeckim Urzędzie Miasta? Na jednym z portali pojawił się wpis obrażający byłego wiceburmistrza Wałcza Marka Matelę. Autorem wpisu był jeden z miejskich urzędników który dokonał tego podczas pracy. 

Ze zdziwieniem były wiceburmistrz Wałcza Wałcza Marek Matela zareagował na informację o tożsamości jednego z internetowych hejterów. Był nim urzędnik wałeckiego Urzędu Miasta, który na portalu internetowym zamieścił komentarz pod pseudonimem „Monia” o treści: „To nie żadna walka polityczna, jakby niektórzy chcieli. To jest po prostu walka z nieuczciwością, krętactwem i złodziejstwem byłego urzędnika państwowego.“ Ma to związek z toczącym się procesem wobec Marka Mateli. Były wiceburmistrz postanowił zwrócić się do prokuratury z zawiadomieniem o możliwości zniesławienia. Hejterem okazał się pracownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

Stało się, teraz dałem szansę temu panu. Wysłałem mu wezwanie do przeprosin,zadośćuczynienie, przekazanie określonej kwoty na cel społeczny, jeżeli tego nie spełni do wchodzimy na drogę sądową.mówi Marek Matela,były wiceburmistrz Wałcza

Twórca internetowego wpisu nie chciał z nami rozmawiać, odsyłając do swojego przełożonego czyli burmistrz. Bogusława Towalewska już zapowiedziała wyciągnięcie wobec niego konsekwencji, komentarz napisał w trakcie pracy.

Nie wiem jak zachowa się osoba która dokonała wpisu, oczywiście fakt jest nieprzyjemny.niesympatyczny. Oczywiście naganę czy upomnienie udzielę pracownikowi.mówi Bogusława Towalewska – burmistrz Wałcza

Trudno teraz o anonimowość w sieci. Większość z portali utrzymuje adresy IP komputerów z których dokonywane są obraźliwe wpisy. W tym wypadku zapisała się również godzina jego umieszczenia czyli 07.54 w wałeckim Urzędzie Miasta. Marek Matela będzie chciał startować w najbliższych wyborach na stanowisko burmistrza Wałcza. Czy ta decyzja mogła mieć wpływ na wpis pracownika Urzędu Miasta? Tego nie wiadomo. Prokuratura Rejonowa w Wałczu umorzyła dochodzenie w sprawie zniesławienia, zaznaczając jednak, że pokrzywdzony może wnosić o prowadzenie działań sądowych jako oskarżyciel prywatny.

 

Przeczytaj więcej o: hejter urząd, hejter wałcz, Marek Matela, urząd wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.