Pilanie Kresowianom – trwa zbiórka darów

09.03.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Trwa kolejna odsłona akcji „Pilanie Kresowianom”. Ma ona na celu niesienie pomocy Polakom mieszkającym na Wschodzie. Akcję organizują środowiska patriotyczne i kibicowskie, a zaangażować może się w nią każda chętna osoba.

– „Pilanie Kresowianom”, to akcja charytatywna na rzecz Polaków na Kresach, na tych pozostałościach Polski, które nie zostały włączone w teren III RP po drugiej wojnie światowej. Potrzeby tamtych terenów są ogromne. Mimo że tamtejsi Polacy mają wielkie serca, to i mają niestety wielkie potrzeby, by żyć w dogodnych warunkach. To nie jest nasza pierwsza akcja, to jest już trzecia z kolei, która ma na celu wsparcie tamtych rejonów – wyjaśnia Michał Zimny z Młodzieży Wszechpolskiej.Potrzebna jest przede wszystkim chemia gospodarcza, zabawki i książki dla dzieci oraz artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Gotowe paczki zostaną zawiezione do polskiej szkoły w Mościszkach na Wileńszczyźnie, gdzie trafią do ponad setki uczniów. Zbiórka potrwa do 22 marca – rzeczy można przynosić do sklepu patronackiego Lecha Poznań na ulicy Buczka. Niedługo planowane jest otwarcie także nowych punktów zbiórki, również poza Piłą. Akcję organizuje Młodzież Wszechpolska wraz z patriotami z Piły, Trzcianki i Złotowa, a także pilski fanklub Lecha Poznań.

Przeczytaj więcej o: kolejorz piła, lech poznan piła, Michał Zimny z Młodzieży Wszechpolskiej, Pilanie Kresowianom - trwa zbiórka darów, pilscy patrioci, wszechpolacy piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.