Jubileusz 70-lecia Koła PZW w Wyrzysku

16.02.2018|Autor: Czytelnik asta24.pl

W sobotę, 10 lutego 2018 roku, w Restauracji Cieszymir w Rudzie, członkowie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Wyrzysku świętowali jubileusz 70-lecia powstania i działalności Koła, które należy do Okręgu Nadnoteckiego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Do wspólnego świętowania wędkarze zaprosili wielu gości. Wśród nich znaleźli się między innymi starosta pilski Eligiusz Komarowski, burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Stefan Rymer oraz prezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile Czesław Pachowicz. Z gratulacjami przybyli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół wędkarskich oraz innych organizacji i stowarzyszeń.

Bogatą historię koła przedstawił prezes Krzysztof Badura. Mówił o sukcesach, których na swoim koncie wyrzyscy wędkarze mają wiele. Jednym z nich są szczególne zasługi w pracy z dziećmi i młodzieżą, za co otrzymali puchar za zajęcie II miejsca w okręgu w konkursie na najaktywniejsze koło w pracy z młodzieżą w 2017 roku.

Tego wieczoru nie zabrakło odznak i medali dla najaktywniejszych działaczy. Medal za aktywne wspieranie koła w jego działalności statutowej otrzymała także burmistrz Bogusława Jagodzińska i radny Rady Miejskiej w Wyrzysku Ireneusz Przydział.

Gratulacje jubilatom złożyła burmistrz Bogusława Jagodzińska wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Wyrzysku Stefanem Rymerem. Władze gminy przekazały wyrazy uznania za opiekę nad zasobami wodnymi i troskę o środowisko, życząc wielu dalszych sukcesów w propagowaniu wędkarstwa na trenie Gminy Wyrzysk.


fot. i opr. Rafał Głyżewski, podinspektor ds. promocji i rozwoju gminy Urząd Miejski w Wyrzysku

Przeczytaj więcej o: Jubileusz 70-lecia Koła PZW w Wyrzysku, pzw wyrzysk

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.