Ferie, ferie, ferie… Moc atrakcji dla dzieci w mieście

13.02.2018|Autor: Klaudia Michalska

Łyżwy, zajęcia plastyczne, a może spotkanie z Indianami? Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie wielkopolskim. Sprawdziliśmy jaką ofertę dla najmłodszych przygotowały trzcianeckie ośrodki kultury.

Ferie to dla najmłodszych czas odpoczynku od szkolnej ławki, ale także moment na odkrywanie swoich talentów i pasji. W Trzciance dzieci już w pierwszym wolnym dniu postanowiły w pełni skorzystać z możliwości jakie przygotowały dla nich miejskie i powiatowe ośrodki kultury.

– Dla mnie ferie to jest czas zabawy. Robię różne rzeczy z masy solnej, barwionej barwinkiem spożywczym. Robimy różne owoce, warzywa i produkty zdrowe. Tu jest bardzo miło i wesoło – zapewniają uczestnicy zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie rozpoczęły się zimowe półkolonie.

Choć na te zajęcia wszystkie miejsca zostały już zajęte, kadra MDK zaprasza na stałe warsztaty, które obejmują naukę tańca, śpiewu czy gry w szachy. To jednak nie koniec atrakcji.

– Przygotowaliśmy także dla dzieci feeryjny turniej szachowy o puchar dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury – dodaje Dominika Wiśniewska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance.

Chętni mogą zapisać się telefonicznie lub mailowo. Rozgrywki odbędą się już w najbliższy piątek. Również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Trzcianka dla swoich małych czytelników przygotowała ciekawy program. Najmłodsi za sprawą książki Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai zamienią się w detektywów i przeprowadzą śledztwo.

– Zajęcia będą odbywały się przez całe ferie zimowe, w godzinach od 11.00 do 13.00. Później dzieci, po tych zajęciach mogą się udać do oddziału dla dziec, gdzie będą mogły również skorzystać z tableta, komputerów i Xboxa – wymienia Paulina Krygier z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Trzcianka.

Jeśli ktoś będzie szukał dalszych przygód we wtorki i czwartki może odwiedzić wioskę Indian. Muzeum Ziemi Nadnoteckiej zaprasza na cykl warsztatów, na których powstaną pióropusze, łapacze snów czy indiańskie godła.

– Motywem przewodnim tegorocznych zajęć jest kultura Indian północno-amerykańskich. W programie zajęć mamy m.in. zajęcia manualne. Ze szczegółowym programem, można zapoznać się na naszej stronie internetowej – zachęca Paweł Garstka z Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance.

W Trzciance wolny czas można także spędzić np. na lodowisku. Lodowa tafla pojawiła się na boisku Szkoły Podstawowej nr 3. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy. W najbliższą środę odbędzie się festyn Zakochani w Trzciance. Z okazji Walentynek, na placu Kościuszki pojawi się Fotolustro dzięki któremu zakochani będą mogli wykonać pamiątkową fotografię. Nie zabraknie także romantycznej muzyki i słodkiego poczęstunku. Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do godziny 16.00.

Przeczytaj więcej o: biblioteka publiczna miasta i gminy trzcianka, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance, ferie, ferie... Moc atrakcji dla dzieci w mieście, muzeum ziemi nadnoteckiej w trzciance

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.