Wspólne zajęcia z dziećmi z Malty

11.02.2018|Autor: Redakcja

Wałecka młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu uczestniczyła w wideokonferencji z rówieśnikami z Malty. Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi w europejskiej społeczności szkolnej eTwinning. Młodzież dzięki takiej formie kontaktu szlifowała język angielski.

Rozpoczęliśmy od przywitania się z nimi a uczniowie po jednej oraz drugiej stronie mogli się przedstawić, powiedzieć kilka słów na swój temat. Przygotowaliśmy również pytania dotyczące książek które dzieci przeczytały po jednej i drugiej stronie, i zrobiliśmy króciutki quiz mający sprawdzić znajomość tychże lektur. Wideokonferencja zakończyła się grą słowną w języku angielskim także dzieciaki był z tego niezły ubaw. – mówi Natalia Kujawiak-Fiałkowska – nauczyciel w Szkołe Podstawowej nr 5 w Wałczu 

W tym roku uczniowie realizują projekt pod tytułem Mole Książkowe z Europy. Ma to związek z realizowanym przez szkołę Ogólnopolskim Programem Rozwoju Czytelnictwa. Celem inicjatywy jest zachęcenie młodzieży do czytania książek. A szkoła od 2012 roku współpracuje z europejskimi placówkami edukacyjnymi w ramach programu eTwinning.

Przeczytaj więcej o: szkoła malta, szkoła podstawowa wałcz, wałcz etwinning, wałcz malta

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.