Wyślij pączka do Afryki

10.02.2018|Autor: Redakcja

Wyślij pączka do Afryki. Z okazji tłustego czwartku w jednej z wałeckich szkół podstawowych uczniowie sprzedawali pączki, dochód przeznaczą na pomoc potrzebującym dzieciom z Afryki. Ze sprzedaży słodyczy zebrano prawie trzy tysiące złotych.

Pączki,faworki i babeczki sprzedawano w Szkole Podstawowej numer 1 w Wałczu. Zebrany dochód zostanie przeznaczony między innymi na dożywianie głodnych dzieci i ich edukację w Czadzie i Republice Środkowej Afryki. W sprzedaż słodyczy na rzecz pomocy potrzebującym zaangażowali się młodzi wolontariusze.

Wiem, że dzięki temu będę mogła pomóc dzieciom z Afryki i tak jak my będą mogły coś zjeść danego dnia. – mówi Natalia, wolontariuszka

Pomysłodawcą akcji jest brat Benedykt Pączka, misjonarz w Afryce. Na realizacje wszystkich projektów dla potrzebujących potrzeba ponad pół miliona złotych. Swoją cegiełkę dołożyli kupujący słodycze w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu. Dzięki temu udało się zebrać 2774 złotych. Organizatorzy mogli liczyć na wsparcie wśród szkolnej społeczności.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona,odzew jest ogromny. Rodzice przeszli samych siebie, i kupowali i znaleźliśmy prywatnego sponsora, rodzice sami piekli. – mówi Anna Ogonowska – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu

Zbiórka będzie prowadzona również w niedzielę od godziny 9 pod kościołem świętego Mikołaja w Wałczu. Akcję można wesprzeć również poprzez wpłaty na konto. Póki co udało się w ten sposób zebrać ponad sto tysięcy złotych. Więcej informacji można znaleźć na stronie paczek.kapucyni.pl.

Przeczytaj więcej o: brat pączek, pączek afryka wałcz, pąćzek wałcz, wyślij pączka do afryki

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • kajos

    ale durny pomysl
    z tych pieniedzy to pewnie przecietny murzyn zobaczy 3-5%
    reszte przejma ci co niby pomagaja