Euro Finannce Polonia Piła podsumowała sezon

10.02.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Euro Finannce Polonia Piła podsumowała sezon 2017. Na spotkaniu biznesowym ze sponsorami klubu oraz władzami miasta, mówiono o osiągnięciach drużyny w ubiegłym roku, ale także i o planach na przyszłość. Zarówno magistrat, jak i Polonia potwierdziły wolę ścisłej i długoletniej współpracy.

Ta zima była dla Polonii niezwykle trudna. Nerwowy okres transferowy i problemy finansowe klubu, nie wpływały pozytywnie na atmosferę wokół pilskiego żużla. Jednak pomóc Polonii postanowiło miasto.

Biorąc pod uwagę analizę sytuacji finansowej klubu, czyli mówiąc inaczej, wycofania się jednego ze sponsorów. Jak państwo wiecie, pan prezes mówił, że sponsor w tym roku dołożył jedynie 5 proc. tego, co było obiecane. Będziemy głównym sponsorem naszego klubu Polonii Piła. To trzeba uczciwie powiedzieć, że bez nas klub by nie funkcjonował. – mówi zastępca prezydenta Piły, Krzysztof Szewc

Miasto obiecuje dużo wyższą dotację dla klubu niż dotychczasowe 500 tysięcy złotych. Nie wiadomo na razie, jaka to będzie kwota – decyzję w tej sprawie ma podjąć Rada Miasta. Wszystko to ma zapewnić Polonii komfort działania na wiele lat.

Ta współpraca będzie długofalowa na następne sezony. Bo tak jak już powiedziałem, robimy ten klub i nie chcemy uczestniczyć w żadnych potyczkach, które zaczynają się w naszym mieście. Szukamy stabilizacji na wiele lat. – mówi menadżer Euro Finannce Polonii Piła, Tomasz Żentkowski

Na stabilizację czekali także zawodnicy. Przez zadyszkę finansową klubu, nie otrzymali oni po sezonie wszystkich pieniędzy.

Kamień z serca spadł. Sezon zbliża się wielkimi krokami i czekamy na tę pomoc ze strony miasta. Mamy nadzieję, że będzie ona jak najszybciej. Pan prezydent i Rada Miasta nam zagwarantowała, że wspomoże klub, więc naprawdę się cieszymy, bo nie wiadomo jakby się to skończyło, gdyby klub nie porozumiał się z władzami miasta. – mówi Tomasz Gapiński, kapitan Euro Finannce Polonii Piła

Które na dodatek chcą nadać honorowe obywatelstwo miasta Hansowi Nielsenowi, legendzie pilskiej Polonii. Decyzję w tej sprawie radni podejmą 4 marca, na uroczystej sesji Rady Miasta, na której obecny ma być także i Duńczyk.

 


 

Przeczytaj więcej o: Euro Finannce Polonia Piła, Hans Nielsen, miasta piła żużel, polonia piła, żużel piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • kibic żużla

  Brawo panie senatorze ze Śmiłowa. Miała być druga Unia Leszno w zamian nie dotrzymał pan obietnic (pada tu 5% obiecanej kwoty) przez co klub ma dziś problemy. Kibice żużla podziekują wam na wyborach. BRAWO MIASTO !!!

  • Tez kibic

   Proszę nie powtarzać szewskich bredni. W grudniu 2016 to nie prezydent a senator spłacił 200 tys dodatkowych długów klubu. Mimo ze wcześniej dał przeszło pół miliona. A ze być może dał mniej w 2017? Osobiscie się bie dziwie skoro wciąż go prezydent opluwa itp. W koncu to jego prywatne pieniądze. Przecież wciąż na transmisjach wyjazdowych meczów w Asta leciały reklamy firm Heniutka. Tam brak kasy czuje ze z innego powodu jest.

   • hahaha

    Czyli twierdzisz, że jeśli raz pomógł to teraz może kiwać klub do woli?

   • kibic

    Jeżeli się na coś umawia to sie z tej umowy wywiązuje !!! mógł sie wycofać z honorem dając to co obiecał

   • Krzysztof gustaw

    cyt: “Osobiscie się bie dziwie skoro wciąż go prezydent opluwa itp.” A kasę to obiecał prezydentowi czy klubowi? Trochę pomyśl, nim coś napiszesz, wchodząc bez mydła w 4 litery twojemu Heniutkowi.

   • Kibuc

    Niby z jakiego? Powód jest prosty. “Kara” za lepsze dogadywanie się z miastem. Dogadujesz się z miastem to jesteś wrogiem. Proste.

    • fan fatal

     Komarowski nie kiwnął nawet palcem aby przekonać senatora, a przecież na żużlu mógł wiele ugrać

     • pil

      Przekonać senatora Augustyna?!

     • twoja catka

      Oj Eli nie kokietuj

     • Roberto

      Ale z finansowania żużla Henryk akurat nie ma specjalnie korzyści dla swojej firmy. Sponsoring żużla to głównie lokalni pasjonaci, bo żużel to sport niszowy i nikogo praktycznie poza ośrodkami żużlowymi nie interesuje. Niestety wiele ośrodków istnieje głównie dzięki wsparciu miast. Gdyby nie to to takiego Rybnika by np. nie było. O sponsoring w żużlu jest bardzo ciężko i będzie jeszcze gorzej bo żużel światowy pada.

     • Jd

      Skąd wiesz? ..pod tyłkiem nigdy motoru nie miałeś. ..

     • Mozzo

      Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. Może ten motor pod tyłkiem przeszkadza w realnej ocenie.

     • kibic

      kogo jakis henryk obchodzi.

 • krzych

  cyt: “Na szczegóły, w tym kwotę tegorocznej dotacji, trzeba jednak poczekać do 7 lutego. W jednej z pilskich restauracji ma się wtedy odbyć specjalne spotkanie biznesowe, na którym klub i miasto przedstawią konkrety dotyczące współpracy.” Cytat pochodzi z wcześniejszego artykułu tj. https://www.asta24.pl/2018/02/01/blizsza-wspolpraca-polonii-pila-miastem/ Spotkanie biznesowe się odbyło. Dziś 10 luty i nadal nic nie wiadomo. Zawodnicy ciągle czekają na kasę. Znowu jakaś ciuciubabka?!

 • er

  Czy w związku ze sponsoringiem miasta jako głowny sponsor klub nadal będzie wymagał biletu na mecz? Wszak jeżeli wszyscy się dokładamy, to mamy prawo wymagać darmowego wejścia lub tańszych biletów, wszak to prywatna inicjatywa, prywatne przedsięwzięcie klub żużlowy.

  • Kasia

   Er nie masz smialosci przedstawic sie?

   • Joker

    A ty? ??

  • Yo la

   No racja. ..

  • re

   wodociągi, autobusy, przedszkola, imprezy w RCK to wszystko też masz za darmo?

   • er

    Wodociągi- jednostki budżetowa, zadanie własne Gminy, autobusy MZK więc zadanie gminy, RCK jednostka budżetowa, przedszkola oświata jednostki budżetowe. Klub żużlowy-prywatna inicjatywa i sponsoring miasta to dobra wola z którą ja się prywatnie nie zgadzam. A jeżeli miasto dotuję liczę na odpowiednio niskie ceny biletów lub darmowe wejścia

    • Łukasz

     prywatna inicjaty ? klub mieszkańców i miasta Piły ??? Ty się dobrze czujesz ? prywatną inicjatywa może być sklep pana Kazika a nie klub gdzie chodzi od 4 do nawet 8 tysięcy mieszkańców. Pokaż mi w Pile coś gdzie chodzi więcej osób. Jak Ci sie nie podoba to nie chodz proste

     • Er

      Skoro tyle osób chodzi niepowinni mieć problemów ze znalezieniem sponsorów. Rozwieje twoje obawy na stadion się nie wybieram nie zgadzam się tylko na dotowanie z kasy miejskiej klubów sportowych. Tak jest to prywatny klub tak samo jak sklep pana Kazia.

     • Łukasz

      A ja sie nie zgadzam na dotowanie MZK i RCK. Nie uzywam i nie zgadzam sie na dotowanie z kasy miejskiej

     • Grajux

      Klub jest prywatny 🙂 I to jest fakt. To, że na coś chodzi nawet i 15 tysięcy osób nie zmienia fakty, że jest to prywatna działalność a nie publiczna (wtedy właścicielem by musiał być samorząd albo państwo)
      Wszystkie inne firmy jakby dostawały taką pomoc finansową z publicznych pieniędzy już dawno by się posypały kary finansowe ale tutaj jest sport więc jest delikatna luka.
      A tak żartem (co do wskazania czegoś gdzie chodzi więcej osób) to do galerii pewnie chodzi więcej osób niż na mecze i jakoś nie widzę by miasto płaciło 500 tysięcy rocznie im za to.
      Weźmy pod uwagę, że jakby to było tak bardzo atrakcyjne to by sponsorzy walili drzwiami i oknami i by nie było problemów finansowych.

    • re

     Klub również realizuje zadanie w ramach zadania jakim jest “Promocja Miasta poprzez sport…” RCK, Miejskie wodociągi, MZK również realizują zadania gminy. To są finanse publiczne, jednemu podoba się finansowanie kultury, drugiemu transportu publicznego, trzeciemu finansowanie sportu. Mimo finansowania ze środków publicznych każde z wyżej wymienionych nie jest dla mieszkańców za darmo! Ceny biletów na żużel nie odbiegają jakoś od tych na wydarzenia kulturalne. Kobiety bodajże wchodzą na bilety ulgowe, dzieci za darmo.

     • Er

      A jaka to promocja miasta? Ze jest taki klub jak Polonia Piła? To wie każdy sympatyk żużla w Polsce proszę mi wskazać konkretny wymiar tej promocji ze przyjdzie 5 osób z rybnika bo nie rozumiem. Można się spierać na argumenty a tutaj żadnych argumentów nie dostrzegam. Wodociągami zarządza miasto w MZK ma udziały rck tez zarządza miasta czy klubem sportowym zarządza miasto? Będzie tam w zarządzie zasiadała osoba z miasta mająca wpływ na funkcjonowanie klubu? To prywatna inicjatywa pasjonatów. Przy założeniu ze na meczu jest 8000 osób i bilet kosztuje 15 zł powinni z dnia meczowego mieć 120000 zł na taki klub to duże pieniądze. Dotacje miejskie wpływają na to ze te osoby maja zapewniony byt jako taki i nie szukają poważnych sponsorów bo zawsze będzie miasto. Nie mam nic przeciwko udostępnianiu za symboliczne opłaty stadionu ale dotowanie kasa mnie uwiera. Tak jeszcze odnośnie stadionu jak był ferment ze miasto za dużo chce od klubu za stadion- nikt klubowi nie bronił wykupienia działki i zbudowania stadionu to ze mamy stadion żużlowy nieoznacza ze można wydzierać się i mówić ile to kosztuje i ze za drogo. Jak płace za wynajem mieszkania nie oburzam się ze za drogo i chce taniej tylko szukam taniej lub godzę się na takie warunki jakie mi wynajmujący zaproponował. Śmieszy mnie argument 8 tys ludzi przychodzi No i co z tego? Piła ma 70 tys mieszkańców i kibice żużla uwierzcie nie jesteście osobami decydującymi o wyborach w mieście gdyby tak było już dawno byłby poroniony ten znienawidzony glowski a tak się nie stało. Czekam tylko aż mecenas żużla sternik powiatu będzie lansował się na meczach Polonii

     • Er

      Pogoniony Glowski tam miało byc

     • werte

      O czym Ty piszesz ? kibice zuzla pogonili kosmatke bo dawal 0 na zuzel a 600 na jakas siatke a Glowski niby czemu mial byc pogoniony jak w 2014 wspolpraca sie ukladala i kibice glosowali na niego ? Jak cos piszesz to z faktami

     • Er

      No tak kibice żużla to najważniejsi obywatele. Kosmatka został pogoniony raczej nie tylko przez kibiców żużla tylko tez innych mieszkańców którym nie podobała się sfera wizualana miasta brak inwestycji w infrastrukturę. Gdyby żużel miał decydować o wyborach to strach się bać kto mógłby zostać wybrany. Ale żyjcie dalej w tym wyobrażeniu ze jesteście najważniejsi a wszystko powinno kręcić się wokół zuzla w pile.

     • kibic Polonii

      Watpie. Kibice decydowali bo sie spręzyli

 • pilanka

  kibice żużla podziekują pewnemu panu przy wyborach za doprowadzenie klubu do takiego stanu. Miasto pomogło

  • Cześć

   Nie bądź taka naiwna….😆😆

 • Hans

  …”To trzeba uczciwie powiedzieć, że bez nas klub by nie funkcjonował. – mówi zastępca prezydenta Piły, Krzysztof Szewc…”

  A gdzie pamięć o poprzednich latach i potężnych finansowych kłodach rzucanych klubowi pod nogi??????

  Pamiętamy jakie kwoty żądaliście za stadion. ….wszyscy czujemy ze to ocieplenie wizerunku w związku z wyborami. …

  • kibic Polonii

   No i co z tego ? czyli nie mieli ocieplać ? pan sponsor tak ocieplił że klub ma długi.

  • Bobo

   A to kolega już nie pamięta dlaczego tak było? Czyżby nie dlatego że włodarzom zachciało się politykowac? A mówili im od początku że politykowanie nic dobrego nie przyniesie. Opamiętali się. Szkoda że tak późno.