Powstanie dokumentacja dla S10 Szczecin – Piła

09.02.2018|Autor: Redakcja

Otwarto oferty cenowe na opracowanie dokumentacji dla drogi S10 na odcinku Szczecin-Piła. Do szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło po pięć ofert na realizację dwóch węzłów inwestycji. Jednym z nich jest odcinek Stargard-Piła.

– Jest 5 ofert które opiewają na sumę od 3,6 miliona złotych do 8,9 złotych. Jest to opracowanie dokumentacji studialnej, aktualizacje wcześniej opracowanych dokumentacji aby móc uzyskać w roku 2019 decyzję środowiskową – informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA w Szczecinie.

W połowie lutego zostaną wybrane najkorzystniejsze oferty. Do realizacji dokumentacji na węzeł Stargard-Piła zgłosiło się pięciu wykonawców. Najniższą ofertę na ponad trzy i pół miliona złotych złożyła firma z Katowic. Ten odcinek drogi łącznie z budowaną obwodnicą Wałcza będzie miał ponad sto kilometrów.

Na budowę trzeba będzie poczekać. Ten fragment S10 nie znajduje się w zadaniach ustalonych w Programie Budowy Dróg Krajowych do 2023 roku, a to oznacza, że budowa tego odcinka ruszy najwcześniej po 2024 roku.

Przeczytaj więcej o: droga piła wałcz, obwodnica Wałcza, Powstanie dokumentacja dla S10 Szczecin - Piła, s10 i s11 piła, s10 piła wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • 123

  Bardzo dobrze , szybciej sie bedzie dalo wyjechac z miasta i powiatu na ukladach zbudowanego . Niby komuna sie skonczyla a jakby nadal trwala

  • historyk dr rehabilitowany

   komuna skończyła się na papierze ale cały czas ma się dobrze w głowach wielu polaków czyli: mentalność, myślenie, logika, sposób życia/bycia itp.

 • niejestem za PIS

  8 lat rządów PO a nawet dokumentacji nie zrobili s10 i s11……… PIS 2 lata i już robią dokumentację s10 i s11 BRAWO

  • Krzysztof gustaw

   Taaa… a autostrady i ekspresówki budowane na i po, piłkarskim Euro 2012, to pewnie nam z nieba spadły? Biznesmen Rydzyk nam je załatwił…!

   • hahaaa

    “kto rano wstaje temu Pan Bóg daje…”

 • hmm

  http://tvn24bis.pl/moto,99/autostrada-a2-sledztwo-prokuratury,814157.html
  dlatego uważam, że s10 i s11 jest tańszą konkurencją cenowo i bezpieczna dla obywateli tego kraju dla a2 i a1, bo skoro kierowcy wybierają 92 względem a2 to czemu nie jechać przyszłą s10 i s11??? skoro kierowcy jada 250km więcej przez Niemcy z Wrocławia do Szczecina bo to taniej i szybciej niż przez Polskę (dlatego też tak szybko nie powstanie bo to mniej PLN-ów dla budżetu RP)