Prokuratura donosi na rady Miasta i Gminy w Wałczu

12.01.2018|Autor: Redakcja

Wałecka Prokuratura Rejonowa składa skargi na wałeckie samorządy. Chodzi o błędy w regulaminach dostaw wody i odprowadzania ścieków. Obie te uchwały były podejmowane przez gminę i miasto ponad 10 lat temu. Skargi rozpatruje Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie.

– Jest pięć różnych naruszeń wskazanych i wnosi o stwierdzenie nieważności tej uchwały w całości jako sprzecznej z prawem oraz stwierdzenie, że nie podlega wykonaniu. Chodzi o ustawę o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków – tłumaczy sędzia Maria Mysiak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie.

W uchwale rady miasta oraz w uchwale rady gminy znalazły się zapisy o pobieraniu opłat za przyłączenie wodociągów i kanalizacji oraz za określenie warunków technicznych. Prokuratura uznała, że jest to naruszenie prawa.

Teraz miejski zakład wodociągów i kanalizacji ma pół roku na opracowanie nowego regulaminu dostaw wody i odprowadzania ścieków zarówno w gminie Wałcz, jak i samym mieście. Na rozstrzygnięcie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

Przeczytaj więcej o: gmina Wałcz, miasto wałcz, opłaty za wodę wałcz, Prokuratura donosi na Miasto i Gminę Wałcz, Prokuratura donosi na rady Miasta i Gminy w Wałczu, prokuratura rejonowa w wałczu, wodociągi Wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Ryszard z Krajny

    Czyli moje argumenty w sprawie poboru opłat za odbiór techniczny przyłączy są właściwe a dotycza Łobżeicy

  • Henryk

    Wałcz zastosował złodziejskie stawki dwa razy większe niż w Pile jestem zszokowany tłumaczeniem ze to wina lichwiarskich kredytów zaciągniętych na modernizację.