Kiedy pierwsi pacjenci w Ośrodku Radioterapii?

12.01.2018|Autor: AK

Pilski Ośrodek Radioterapii na ukończeniu. Trwają już ostatnie prace wykończeniowe. Na wiosnę wykonawca powinien oddać gotowy obiekt inwestorowi, czyli Wielkopolskiemu Centrum Onkologii. Obiekt kosztował około 20 mln zł.

– Będziemy w stanie przyjmować docelowo tam 900 – 800 pacjentów rocznie do radioterapii i oprócz tego będziemy prowadzili diagnostykę, poradnię onkologiczną i przede wszystkim leczenie radioterapeutyczne. Myślę, że możemy zaprosić pierwszych pacjentów na rok 2019. Nie da się niestety pewnych rzeczy robić szybciej, jeżeli chce się je zrobić dobrze – tłumaczy prof. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu.

Ośrodek Radioterapii, który powstaje obok Szpitala Specjalistycznego w Pile będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w tej części kraju i trzecim w Wielkopolsce. W tym roku Wielkopolskie Centrum Onkologii przystąpi do konkursu w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na zakup sprzętu.

W bunkrach zostaną zainstalowane dwa akceleratory do naświetleń, tomograf komputerowy, mammograf oraz symulator. Wartość tych podstawowych sprzętów to około 30 mln zł. Z radioterapii będą korzystać chorzy na nowotwory z z całej północnej Wielkopolski.

Przeczytaj więcej o: dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, Kiedy pierwsi pacjenci w Ośrodku Radioterapii?, leczenie nowotworów piła, ośrodek radioterapi w pile, Pilski Ośrodek Radioterapii, prof. Julian Malicki, Szpital Specjalistyczny w Pile, wielkopolskie centrum onkologii

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Ańdzia

  BRAWO

 • Jolka

  To cieszy, ale skąd przyjdą specjaliści? I czekamy na informację o czasie oczekiwania na samą diagnostykę.

  • 123

   Na pewno nie z polski bo przeciez wszysycy lekarze sa w TOTALNEJ OPOZYCJI

   • pilaak

    w czym? 😮 w Polsce nie ma już opozycji…