Nie mają drogi dojazdowej do domów?

11.01.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Dziurawa droga i problemy z niewielkim przepustem. Tak wygląda codzienność w małym Sypniewku Folwarku. Mieszkańcy mają pretensje do burmistrza, który odpowiada krótko: nie ma żadnego problemu.

Sypniewko Folwark to niewielka osada w gminie Jastrowie. Praktycznie w środku lasu mieszka tam 5 rodzin. Jak mówią sami, już od lat mają problemy z drogą dojazdową do swoich domów. Według nich, wszelkie prace, które podejmuje tam gmina, są jedynie prowizoryczne.

Jak jest równana droga, to jest trochę wyrównana, później po deszczu robi się to, co widać – jest makabra. Burmistrz zawsze, gdy zachodzę zapytać o drogę, to mówi, że tylko ja przychodzę i tylko mi przeszkadza ta droga i nikomu więcej. I zawsze mnie zbywa – mówi Stefan Sierpiński, mieszkaniec Sypniewka Folwarku.

Pan Stefan nie jest jedyną osobą, której przeszkadza stan techniczny drogi. Inni mieszkańcy zarzucają burmistrzowi także brak dobrej woli.

– Nie naprawiają nic, nie robią nic, tylko każdego: aha, bo zrobimy, bo zrobimy. Puści ładowarkę, zepchnie… Widzicie zresztą panowie drogę. Hałdy gdzieś na bokach, dziury, to przyjedzie, zepchnie, a dziury jak są, tak są dalej Grzegorz Werner, mieszkaniec Sypniewka Folwarku.

Dziury w drodze to nie jedyny problem mieszkańców. Spore kontrowersje wzbudza także niewielki przepust na Kanale Sypniewskim, który znajduje się na drodze wjazdowej do osady. Nie jest on własnością gminy, tylko Wielkopolskiego Zarządu Melioracji. Niedawno, z powodu zbyt wysokiego poziomu wody, popsuł się samochód jednego z mieszkańców. Przepust został wówczas od razu naprawiony, a dziura zasypana.

– Obejrzał ten przepust inżynier drogownictwa i na ten moment nie ma tam żadnego zagrożenia, a w momencie, kiedy pojawią się jakieś inne symptomy, które by dawały powód do reakcji, niepokoju, to będziemy reagować. Na dzisiaj nie widzę żadnych problemów – zapewnia Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia.

Według burmistrza, obecny stan techniczny drogi spowodowany jest głównie niekorzystną pogodą. Żadne prace remontowe na tym odcinku nie są w najbliższym czasie planowane.

Przeczytaj więcej o: burmistrz jastrowia, mieszkaniec Sypniewka Folwarku, Nie mają drogi dojazdowej do domów?, Piotr Wojtiuk, sypniewko folwark

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Pilanin

    Proponuje naszej lokalnej stacji TV zainteresować się drogami w mieście Pila, gdzie miasto sprzedało działki na ulicy Morelowej i Brzoskwiniowej, a Mieszkańcy nie majątek do domu dojechać.

  • Pilanin

    *nie mają jak do domów dojechać.