Tydzień komedii w pilskim Heliosie!

10.01.2018|Autor: Redakcja

W tym tygodniu w Kinie Helios w Pile będą królować polskie komedie. Nie zabraknie także propozycji dla najmłodszych i fanów mocnych wrażeń.

Premierą tego tygodnia będzie polski film komediowy Narzeczony na niby. Karina próbuje z całych sił stworzyć pierwszy (tym razem) szczęśliwy związek. Niestety mężczyzna, któremu oddała swoje serce, wydaje się być bardziej zainteresowany sobą, niż nią. Pewnego dnia, jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno małe kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w prawdziwy emocjonalny rollercoster. Szybko okaże się też, że każdy z bohaterów ma tak naprawdę coś do ukrycia. Gdy prawda wyjdzie na jaw, wszyscy będą musieli zrobić w końcu porządek w swoich związkach i w swoich sercach. „Narzeczonego na niby” pokochają ci, którzy choć raz zakochali się w niewłaściwej osobie oraz ci, którzy wierzą, że o prawdziwą miłość warto walczyć, nawet jeśli zaczyna się mocno niefortunnie.

Kolejną polską propozycją przygotowaną przez pilskiego Heliosa jest film Gotowi na wszystko. Exterminator. Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś, pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą. Wirtuoz gitary Lizzy to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir, codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek – wyjechał zarabiać za granicę.

Kolejną komedią proponowaną przez kino jest Studinówk@. Uczniowie klasy maturalnej z zapałem przygotowują się do studniówki. Większość z nich poświęca temu całą uwagę, kompletnie zapominając o szkolnych obowiązkach. Agnieszka – główna bohaterka filmu, jako jedna z niewielu osób stroni jednak od takich atrakcji, co przysparza jej wielu życiowych zawirowań. Agnieszka ma jednak inne cele i nie w głowie jej zakrapiane imprezy i szkolne romanse, którymi żyją rówieśnicy.

Dla najmłodszych miłośników kina pilski Helios przygotował Filmowe poranki, a w nich czwarta część bajki Tęczowa Rubinka. Tęczowa Rubinka jest taka jak wszystkie dzieci w jej wieku. Uwielbia podróże w głąb wyobraźni, podczas których niesie pomoc swoim zabawkom. Gdy ktoś stamtąd potrzebuje pomocy, jej miś Ptyś sygnalizuje to migającym sercem i melodyjką. W czasie pobytu w Krainie Tęczy dziewczynka wciela się w różne role: lekarza, fryzjera, szefa kuchni czy strażaka, pomagając przyjaciołom wychodzić z największych opresji. Projekcję nowych Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

W Kinie Konesera zobaczymy dramat Na karuzeli życia. Opowiada on historię czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty jest operatorem karuzeli. Mickey to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty’ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

Natomiast cykl Kultura Dostępna tym razem proponuje polską komedię obyczajową Na układy nie ma rady. Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki, wszystkie życiowe plany – w tym wymarzone wakacje na Kanarach – zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady…

W tym tygodniu na ekranach pilskiego Heliosa nadal będzie można zobaczyć animację o byczku z wielkim sercem Fernando, film familijny o wesołym misiu  Paddington 2 oraz Jumanji: Przygoda w dżungli. Fani mocniejszych wrażeń wciąż mają szansę wybrać się na horror Naznaczony: ostatni klucz.

Dokładny repertuar znajduje na stronie internetowej kina Helios w Pile.

Przeczytaj więcej o: filmy, Helios w Pile, kino Helios, pilski Helios, repertuar, repertuar na cały tydzień

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.