Mikołajki w Akademii Przyszłości

18.12.2017|Autor: Czytelnik asta24.pl

W czwartek, siódmego grudnia, w Herbaciarni-Warsztatowni Kubek mali studenci Akademii Przyszłości świętowali ze swoimi wolontariuszami mikołajki. Był to czas na wspólną zabawę, prace plastyczne, obowiązkowy list do Świętego Mikołaja i słodki poczęstunek, a na koniec… cudowna wata cukrowa!

Dodatkowo przez cały kolejny tydzień, dzięki uprzejmości kawiarni KUBEK uczniowie i wolontariusze mogą spotykać się na indywidualnych zajęciach w warsztatowni, by tworzyć wspaniałe świąteczne ozdoby. Wykonane przez dzieci i wolontariuszy kartki świąteczne, choinki i inne piękne ozdoby można obejrzeć i kupić w KUBKU przez cały czas aż do świąt. Co zrobić z zebranymi środkami – kupić gry dla całego kolegium Akademii, a może iść razem na lody lub pojechać na wycieczkę – o tym zdecydują dzieci, będzie to dla nich lekcja przedsiębiorczości.

Kilka słów o samym projekcie. Akademia Przyszłości to siostrzany projekt Szlachetnej Paczki. Choć to piętnasta edycja projektu, w tym roku po raz pierwszy ma miejsce w naszym mieście. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Mali studenci Akademii spotykają się raz w tygodniu ze swoim tutorem – wolontariuszem, który pomaga im w przezwyciężaniu szkolnych (i nie tylko) trudności. Oprócz tego dzieci i wolontariusze organizują wspólnie wydarzenia takie jak mikołajki, spotkania z ratownikami medycznymi, a w czerwcu nie tylko jeden dzień, ale cały Miesiąc Dziecka, zwieńczony Dniem w Fotelu Prezesa.

Mimo tego, że to debiut Akademii Przyszłości w naszym mieście, to grupa działa prężnie i ma mnóstwo pomysłów na kolejne wydarzenia. Obecnie wolontariusze poszukują Darczyńców. Podobnie jak w Szlachetnej Paczce, także Akademię Przyszłości można wesprzeć finansowo w postaci ufundowania Indeksu Sukcesów – indywidualnie lub składkowo. Indeks posiada każde z dzieci, to w nim tutor zapisuje kolejne sukcesy osiągane przez dziecko. Darczyńca, który ufunduje indeks będzie na bieżąco informowany o sukcesach dziecka oraz wydarzeniach w kolegium. Oprócz tej formy wsparcia można także zostać Inwestorem Społecznym i wspierać finansowo konkretne kolegium, fundując materiały niezbędne do zorganizowania danego wydarzenia lub przekazując cyklicznie drobne kwoty na działalność kolegium Akademii.

Osoby zainteresowane wsparciem pilskiego Kolegium Akademii Przyszłości zapraszamy do kontaktu z Liderem i Koliderem projektu: Eweliną Matelską- lina.osmolak@gmail.com, tel. 737799010 i Justyną Lewandowską, tel. 608017552.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: www.akademiaprzyszlosci.org.pl


fot. i opr. Akademia Przyszłości w Pile

Przeczytaj więcej o: Mikołajki w Akademii Przyszłości

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.