Nieprawidłowości przy wyborach na Górnym

07.12.2017|Autor: Artur Maras

W trakcie wyborów do rady osiedla Górne doszło do szeregu nieprawidłowości. Komisja wyborcza, popełniła m.in. błędy w liczeniu głosów przez co osoba, która uzyskała mandat, po ponownym przeliczeniu głosów, go straciła.

– W odniesieniu do 15 osób, którzy otrzymali najwięcej oddanych głosów i zostali wybrani radnymi, liczba ta nie zgadzała się w żadnym przypadku w stosunku do pierwotnych ustaleń komisji. Po ponownym przeliczeniu sporządzono prawidłowy wykaz osób, które uzyskały kolejno najwyższą liczbę głosów, wskutek ustalenia, najwyższe różnice w głosowaniach wynosiły minus 13 i minus jeden głos bądź też plus 9 i plus 1 głos – tłumaczy Małgorzata Erdman, urzędnik wyborczy, Urząd Miasta Piły.

Po zakończeniu wyborów, ich prawidłowość sprawdza prezydent. Podczas drugiego liczenia głosów wykazano, że oddano ich 4381, a więc o 31 więcej niż wyszło podczas pierwszego liczenia. W wyniku tej pomyłki do 15 osobowej rady zamiast Janiny Mańkowskiej trafił Mateusz Rauhut.

Nie zgadza się również liczba osób, którym wydano karty do głosownia. Jeden z wyborców otrzymał dwie karty i jedną z nich zwrócił, bo nie było na niej stosownej pieczęci. Niestety, nie zostało to uwzględnione w protokole. Przy dwóch nazwiskach na liście wyborców pojawił się również identyczny podpis. Prawdopodobnie ktoś podpisał się za siebie i innego wyborcę dopuszczając się fałszerstwa. Urząd Miasta, zgłosi to organom ścigania.

Przeczytaj więcej o: Małgorzata Erdman, Nieprawidłowości przy wyborach na Górnym, rada osiedla górnego, urząd miasta piły, urzędnik wyborczy, wybory do rady osiedla na górnym, wybory samorządowe piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • piotr

  To są efekty DOBREJ ZMIANY , brawo tak trzymać .

  • wk_kar

   A co ma do wyborów na Osiedlu Górnym dobra zmiana.
   wk_kar

   • piotr

    Ano to , że są należycie sprawdzane wyniki wyborów . Przecież ostatnio w wyborach uzupełniających bodajże też na osiedlu Górnym miały miejsce wałki które przeszły i gdyby nie reklamacja jednego z uczestników to oszust dostałby się do rady osiedla. Widmo odwiedzin o godzinie 6 rano przez panów w kominiarkach skutecznie zaczyna działać nawet w Pile. Moim zdaniem DOBRA ZMIANA zmieni skłąd rady miasta i to znacząco , oczywiście z korzyścią dla mieszkańców Piły . Może uwolnią się od polityki na rzecz samorządności . Pozdrawiam.

    • wk_kar

     Ma pan rację. Oby tak się stało. Cieszę się , że się pan wypowiada merytorycznie a nie stosuje inwektyw personalnych.
     Serdecznie pozdrawiam..
     wk_kar

    • pilanin

     Efekty dobrej zmiany, która w Pile dokonała takich zmian, że teleskop Hubble’a jest za słaby. I błagam… widmo odwidzin panów w kominiarkach odnośnie wyborów do rady osiedla ? Trochę realizmu. Na szczęście dobra zmiana w Pile nie istnieje 😉 i to jest szczęście dla mieszkańców.

     • Stop Białym Kolnierzykom

      Istnieje ma 3 posłów a z PO żadnego bo boguslawskiego POdcieli koledzy

     • pilanin

      Mówiłem o Pile nie o sejmie. A co ci 3 posłowie zrobili dla Piły ? I bez tekstów “PO przez 8 lat..”

     • pilanin

      To od kogo mamy 500+? Chyba nie od PełO. Ale spoko, jak już PełO dojdzie do władzy to będziemy mieć przecież 1000+. Poza tym obniżony wiek emerytalny, najniższe bezrobocie w historii, itd. To jest szczęście dla mieszkańców nie tylko Piły.

     • Pilanin

      Powtórzę dla Piły 😉 a 500+ i obniżenie wieku emerytalnego odbijają się na emerytach którzy mają dużo niższe emerytury i w przyszłości jest to cios w aktualne mlode pokolenie 😉 brak myślenia długoterminowego i zdrowego rozsadku, pora zdjąć różowe okulary

     • Grajux

      Niestety ludzie nie patrzą co będzie za kilka lat. Teraz się cieszą, że wiek emerytalny jest obniżony, a gdy będą przechodzić na emeryturę za kilka lat to będzie wielki płacz, czemu taka niska ta emerytura.

      Ludzie patrzą na tu i teraz po co myśleć jak w przyszłości sobie poradzą nasze dzieci i wnuki, najważniejsze, że teraz jest super i idealnie kasa płynie, nie ważne czy kiedyś przestanie. 500+ zobaczymy za kilka lat czy budżet wytrzyma, jak tak to chwała za to, ale wolałbym by część z tych pieniędzy poszła na służbę zdrowia. Wyobrażacie sobie to. W tej chwili na służbę zdrowia idzie około 78 mld złotych, a na samo 500+ coś koło 25 mld 🙂 Gdyby to poszło w służbę zdrowia to od razu by było lepiej.

      Było mówione, że chcą dojść do 6% PKB na służbę zdrowia, czyli około 106 mld złotych, czyli jakby dodać do wydatków na służbę zdrowia z tego co idzie na 500+ to już jest tyle ile by wystarczyło na zdecydowaną poprawę w szpitalach.

      Na system patriot ile chcą wydać, 7,6 mld dolarów. W czym to pomoże społeczeństwu. Służba zdrowia, technologie i edukacja na to powinna iść kasa. Polacy często potrafią wiele rzeczy wynaleźć ale później brak finansowania i sprzedają zagranicę a tam już tyle kasy na tym zarabiają, że aż strach. Może kiedyś się nauczymy, by rozwijać nasze by później od nas kupowali.

    • pilanin

     >>>oszust dostałby się do rady osiedla
     To nie były wybory do rady osiedla, ale wybory uzupełniające do rady miasta. I pan W. istotnie dostał się do rady miasta, ale po aferze która potem wybuchła zrezygnował z powodów… zdrowotnych. Swoją drogą ciekawe jak dalej potoczyła się sprawa. Szkoda, że media porzucają takie tematy. Panu W. chyba włos z głowy nie spadł sądząc po jego aktywności na FB.

     • piotr

      Dziękuję za sprostowanie , faktycznie to były wybory uzupełniające do rady miasta. Pozdrawiam.

 • Hahah

  Podobno PG się wkurzył ze tylko 2 z nim sympatyzujących weszło na 15u przeliczyli raz jeszcze i… został mu 1. Stad ten wku…

  • simba

   no wyjąłeś mi to z ust wręcz 😀