Jarmark Bożonarodzeniowy w Pile

07.12.2017|Autor: Artur Maras

W poniedziałek rozpoczął się Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Placu Staszica pojawiły się liczne stragany, lunapark i namiot miejski, w którym można zjeść coś ciepłego. W powietrzu czuć zapach grzańca i słychać śpiew kolęd.

Jarmark Bożonarodzeniowy od poniedziałku wprawiają pilan w świąteczny nastrój. To tutaj przy dźwiękach kolęd, można zrobić przedświąteczne zakupy. NA straganach znajduje się m.in. rękodzieło i wyroby artystyczne.

Wśród straganów znajdują się także stoiska gastronomiczne z ciepłymi daniami. Można skosztować świątecznych potraw czy napić się grzanego wina, albo kupić produkty potrzebne do świątecznych wypieków.

Obok znajduje się także lunapark z licznymi atrakcjami, a nad całością góruje miejski namiot, którym będą odbywać się koncerty oraz miejska wieczerza wigilijna. Miasteczko Bożonarodzeniowe funkcjonuje od poniedziałku i w tym roku po raz pierwszy zostało ulokowane na Placu Staszica.

– Wdaje się, że umieszczenie jarmarku, wesołego miasteczka, całej oferty w jednym miejscu, to będzie też ułatwienie dla mieszkańców, ale korzystamy z tego, że jarmark to też deptak przy ul. 14 lutego, więc miło spacerkiem w gronie przyjaciół, rodziny, można przejść się w kierunku fontann, bo tam też będzie część oferty Jarmarku Bożonarodzeniowego
– tłumaczy Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

A dokładnie kilka straganów oraz żywa szopka, która jest nie lada atrakcją, szczególnie dla najmłodszych.

W czwartek o godz. 17.00 w namiocie spektakl teatralny, a w piątek także o godz. 17.00 parada bożonarodzeniowa podczas, której ulicami miasta przejdzie orszak z udziałem grupy Teatr Żywy z Bielawy.

W sobotę o 13. 30 na Plac Staszica wjedzie orszak Św. Mikołaja, eskortowany przez motocyklistów. Jarmark zakończy się w najbliższą niedzielę.

– Koncert w wykonaniu Anny Faber grającej na cudownej harfie z udziałem Tytusa Wojnowicza z całym zespołem. Myślę, że będzie to taka perłą, która będzie ozdabiała nasz cały jarmark – zachęca Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile.

Po wspomnianym koncercie i życzeniach o godz. 18.00 odbędzie się Wigilia Miejska. Ciepły poczęstunek został przygotowany przez pilskich restauratorów. Wstęp wolny.

Przeczytaj więcej o: Beata Dudzińska, boże narodzenie piła, dyrektor rck w pile, Jarmark Bożonarodzeniowy w Pile, jarmark piła, stanisław dąbek, święty Mikołaj piła, zastępca prezydenta piły

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Grenoble

  Z tym pożal się boże lunaparkiem to ten jarmark przypomina cyrk. I żadnej atmosfery świątecznej przez to nie czuć tylko prowincjonalny kicz.

 • Bobo

  Byłem i nic ciekawego nie ma. Powtarzające się stragany. Kiczowate zabawki. Nic ciekawego. Jedyne ciekawe stoiska to to z piwami i jadłem z Podlasia.

  • Polio

   I prawie nikogo nie ma. Oj. Pomysłodawca i oragnizator po premiii !! Tandeta na maxa

   • airborn

    Po premii? Premię to dopiero dostaną za ogromny sukces Jarmarku Bożonarodzeniowego.

 • Mieszkaniec

  Jaki pan taki kram. .. dziękuję włodarzom! !!!