Jezioro Raduń nie zostało skażone?

06.12.2017|Autor: Redakcja

Jezioro Raduń nie zostało skażone? Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska otrzymał od wykonawcy remontu mostu wiszącego skład farby wykorzystanej podczas prac. Nie ma w niej substancji szkodliwej dla środowiska wodnego. Informacja już trafiła do wałeckiego Urzędu Miasta.

Wykonawcę zmobilizowaliśmy do lepszego zabezpieczenia, w tej chwili wykonawca bez odebrania takiego zabezpieczenia przez naszego inspektora nie ma prawa przystępować do prac. Jeżeli chodzi o WiOŚ, to otrzymał zgłoszenie od mieszkańca, a my otrzymaliśmy od nich pismo o działaniach jakie zostały podjęte – mówi Waldemar Lechnik, zastępca burmistrza Wałcza.

Postanowiono między innymi o kontrolowaniu zarówno zabezpieczenia mostu jak oraz jego malowania. Plama jaka pojawiła się w Jeziorze Raduń była najprawdopodobniej wypadkiem przy pracy. Nie ucierpiało na tym środowisko, co potwierdziły również działania wiośu. Farba, która trafiła do wody nie powinna wywołać szkód dla środowiska. A malowanie mostu jest już na ukończeniu.

Przeczytaj więcej o: burmistrz wałcza, Jezioro Raduń nie zostało skażone?, radun wałcz, skażone jezioro wałcz, Waldemar Lechnik, wioś wałcz, zastępca burmistrza Wałcza

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.