20-latek ma 10 podpaleń na koncie

06.12.2017|Autor: Klaudia Michalska

Do sądu rejonowego w Trzciance trafił akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu podpalaczowi. Mężczyzna przez 2 lata dokonał 10 podpaleń na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

– Przestępstwa te polegały na spowodowaniu pożarów. Były to głównie pożary obszarów leśnych, podpalał ściółki leśne i było sześć takich zdarzeń a także przestępstwa dotyczące zniszczenia mienia poprzez podpalenie, głównie chodziło tu o budynki gospodarcze – tłumaczy Radosław Gorczyński, prokurator rejonowy w Trzciance.

Postępowanie w tej sprawie było prowadzone od września ubiegłego roku. Długi czas jego trwania był uzależniony od konieczności zasięgnięcia opinii biegłych z zakresu pożarnictwa i psychiatrii.

Zatrzymany Wojciech G. przebywał także na obserwacji psychiatrycznej. 20-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Kara dla piromana może nawet wynieść nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj więcej o: 20-latek ma 10 podpaleń na koncie, podpalacz trzcianka, prokurator rejonowy w trzciance, radosław gorczyński

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.