“Magiczna Zima Muminków” w Atrium Kasztanowa

05.12.2017|Autor: Redakcja

Z okazji nadchodzącej premiery filmu „Magiczna Zima Muminków”, Atrium Kasztanowa w Pile zaprosiło do siebie znanych i lubianych na całym świecie bohaterów bajki. W sobotę 9 grudnia Muminki zawitają do Kasztanowej i przyniosą ze sobą wyjątkową rodzinną atmosferę. Podczas wydarzenia zaplanowano takie atrakcje, jak wspólna zabawa z bohaterami bajki, szkoła dekoracji i gotowania oraz konkursy z Muminkowymi nagrodami. Jedną z nich jest wyjazd do fińskiego Moominworld!

Film „Magiczna Zima Muminków” pojawi się w kinach 22 grudnia, ale dzieci nie muszą tak długo czekać na spotkanie z ukochanymi bohaterami. Już w sobotę 9 grudnia odwiedzający Atrium Kasztanowa spotkają Muminki w ich czarującej krainie.

Podczas wydarzenia dzieci będą mogły pobawić się z bohaterami bajki w Muminkowym lesie i domku, a także zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Maluchy dowiedzą się również, skąd pochodzą bajkowe postacie i co robią w czasie zimy i świąt. Będzie można także poznać tajniki przysmaków, z których słynie Mama Muminka, w trakcie zajęć w pysznej szkole gotowania. Uczestnicy wydarzenia usłyszą też bajkową opowieść o Muminkach i obejrzą jej ekranizację w mini-kinie, a dzięki profesjonalnym makijażystom najmłodsi upodobnią się do ulubionych bohaterów bajki. W świątecznej aurze odbędą się zajęcia w Muminkowej szkole dekoracji, w której dzieci przygotują ozdoby z materiałów takich jak owoce, orzechy czy papier.

Na kultowej bajce o Muminkach wychowują się kolejne pokolenia. Niesłabnącą popularność przygód tych postaci potwierdza zainteresowanie premierą nowego filmu. Obserwowanie rodzinnego życia Muminków przypadło do gustu najmłodszym. Dlatego wydarzenie „Magiczna Zima Muminków” w Atrium Kasztanowa zostało zaplanowane z myślą o tym, aby dzieci z pomocą Muminków miały okazję nabyć również tak przydatne umiejętności, jak przygotowanie prostych potraw i pięknych dekoracji świątecznych – mówi Monika Frukowska, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Jedno z zadań podczas zabawy w Atrium Kasztanowa utoruje uczestnikom drogę do nagrody, jaką jest wyjazd do Moominworld w Finlandii. Zwycięzca zostanie wybrany spośród dzieci biorących udział w plastycznych warsztatach świątecznych kartek – autor najpiękniejszej pocztówki poleci latem wraz z opiekunem do fińskiego Naantali. W czasie wydarzenia maluchy będą także mogły napisać list z życzeniami do Świętego Mikołaja.

Przeczytaj więcej o: Atrium Kasztanowa, galeria kasztanowa, muminki

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.