Dzień bez futra – happening w Pile

05.12.2017|Autor: Klaudia Michalska

W sobotę w Pile obchodzono dzień bez futra. Członkowie Fundacji Viva zorganizowali na ulicy Śródmiejskiej i w galerii handlowej Vivo happening podczas, którego zbierali podpisy na pocztówkach, które trafią do posłów. Lobbowali w ten sposób za wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

10 milionów zwierząt rocznie, ginie z powodu futrzanego przemysłu. Do Sejmu została złożona nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, w której apeluje się o zakaz hodowli zwierząt na futra w naszym kraju. Polska jest drugim na świecie krajem pod względem takiej produkcji.

– Staramy się jak największą uwagę publiczną zwrócić na ten problem, żeby poparli też ten postulat i będziemy pisać pocztówki do posłów właśnie z prośbą, żeby poparli ten zakaz
– tłumaczy Malwina Malinowska z Fundacji Viva!

„Nie zgadzam się na hodowlę zwierząt na futro” takie hasło wypisywali mieszkańcy Piły podczas akcji fundacji Viva. Pilanie podkreślali, że nie można mieć znieczulicy na tragiczny los zwierząt, a takich akcji powinno być więcej.

– Za mało ich jest. Powinno być ich więcej, powinny być poszerzone gdzieś to w szkołach bo, to co widzę co robią młodzi ludzie ze zwierzętami to jest naprawdę jakiś kosmos – dodaje pilanka Natalia Krzeszewska.

Kilkadziesiąt wypisanych pocztówek trafi do posła Krzysztofa Paszyka z PSL i Marcina Porzucka z PiS. Obecnie za zakazem hodowli zwierząt na futro w Polsce opowiedziało się wielu posłów z różnych partii. Pilscy wolontariusze Fundacji Viva! zapowiadają już kolejny happening, który odbędzie się jeszcze w grudniu.

Przeczytaj więcej o: Dzień bez futra - happening w Pile, hodowla zwierząt futerkowych piła, ochrona zwierząt w pile, piła happening, viva piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Pilanka

  W vivo jedna młoda zadała mi pytanie odnośnie happeningu. Po co kotu telefon? Piszcie odpowiedzi, ciekawe czy traficie!

  • Krystyna Slowikowska

   Żeby poskarzyc sięna swój los

 • sz

  Futerko to nie ale schabowe to wpier… aż się uszy trzęsą 🙂

  • Malwina Malinowska

   Tylko sojowe albo z innych roślinnych pyszności <3

   • wielbiciel futerek

    Nie dla zakazu !!! chcecie ograniczyć ilość zabijanych zwierząt to edukujcie ludzi by nie kupowali naturalnych futer. Ale nie możecie zabraniać komuś ich kupowania czy hodowcom produkcji. A co jak ja będę się domagał ograniczenia produkcji soji bo pod jej uprawę wycinane są lasy w amazoni i prowadzi się eksperymenty z modyfikacjami genetycznymi tej rośliny. NIE dla kotletów sojowych !!!! będziesz głodna

    • Malwina Malinowska

     Nikt nie broni protestować- powodzenia!
     A dla informacji- znacznie więcej lasów wycinanych jest na pastwiska dla zwierząt hodowlanych i na paszę dla nich.

 • Malwina Malinowska

  Jedno sprostowanie- 10 milionów zwierząt a nie 10 tysięcy

 • Gienia

  A czy pani Malinowska nosi buty skórzane? ??

 • Janyska

  A zakaz zabijania na kotlety który poseł poprze?