Doniesienie do prokuratury na starostę

04.12.2017|Autor: Redakcja

Prezydent Piły złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę pilskiego. Sprawa dotyczy kamienicy przy ul. Śródmiejskiej w Pile.

– W dniu dzisiejszym złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, które mogło mieć miejsce na terenie Piły, w nawiązaniu do informacji rozpowszechnianych przez Starostę Pilskiego Eligiusza Komarowskiego o tak zwanej dzikiej reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Śródmiejskiej 22 w Pile i uwłaszczeniu nomenklatury. Uznaliśmy, że zasadne wydaje się wszczęcie przez Prokuraturę postępowania, które wyjaśni w sposób obiektywny i dogłębny czy faktycznie doszło do popełnienia przestępstwa, oraz czy Pan Eligiusz Komarowski jako osoba publiczna mająca wiedzę na ten temat dopełniła obowiązku powiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Ponieważ jesteśmy jako władze miasta przekonani, że niezawisłe organy ścigania nie tylko umorzą postępowanie w pierwszej ze spraw, ale ponadto umożliwią wskazanie właściwego celu osób wypowiadających się do tej pory w tej sprawie. Jest bowiem oczywistym, że każdy, nie tylko osoby publiczne (zobowiązane ustawowo do podejmowania konkretnych czynności), posiadając wiedzę o potencjalnym przestępstwie – powinny ją natychmiast przekazać odpowiednim organom ścigania, a nie zwoływać konferencje prasowe. Na funkcjonariuszu publicznym taki obowiązek ciąży w sposób szczególny.

Uważamy, że celem głównym było poniżenie w opinii publicznej i narażenie władz miasta na utratę zaufania niezbędnego do pełnienia funkcji publicznych. Przestępstwo to ścigane jest z artykułu 212 par. 1 Kodeksu Karnego. W przyszłości, po zakończeniu postępowań karnych zamierzamy dochodzić również swoich praw i sprawiedliwości na drodze powództwa cywilnego – czytamy w komunikacie nadesłanym przez Urząd Miasta w Pile.

Dziś na antenie TV ASTA starosta Eligiusz Komarowski zapowiedział:

– W ciągu najbliższych 48 godzin złożę zawiadomienie do właściwych organów o przeprowadzenie postępowania sprawdzającego – mówił Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Szczegóły w Debacie Politycznej dziś o godz. 19.00 na TV ASTA. A więcej na temat sporu wokół kamienicy w Informacjach 6 grudnia.

AKTUALIZACJA
Materiał dot. sporu wokół kamienicy przy Śródmiejskiej zostanie wyemitowany na antenie TV ASTA w Informacjach 8 grudnia.

Przeczytaj więcej o: Doniesienie do prokuratury na starostę, eligiusz komarowski, piotr glowski, prezydent Piły, starosta pilski

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Stefan Majewski

  Do tej pory nie ma relacji z konferencji Starosty na Śródmiejskiej, a tu proszę jaka prędkość. Na pasku um chodźcie? Zabronił ktoś pisać?

  • Gand

   Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie… zresztą każdy ma jakieś słabe miejsca, wystarczy poszukać..,

 • Stefan Majewski

  Zaufanie UM już dawno stracił i nie przez działania Starosty

 • pilak

  Dobrze powiedziane, jeśli jest podejrzenie przestępstwa zgłasza się to odpowiednim organom a nie robi konferencje prasowe dla lansu 😉 A cel ? Pewnie każdy się domyśla po co to było

 • Cch

  Niech namówi koleżankę z Wawy aby wreszcie stawiła się przed komisję. Zakłamane PO! Czy prezydent swoich też by zgłosił do prokuratury?

  • qwe

   dziś w radiu usłyszałam, że ,,nie wstawię się na komisję, ponieważ w sprawę jest zamieszany mój mąż”!! rfm bodajże w ok. 13, bo wiadomości były..

   • Bobo

    Ta na podstawie zmanipulowanej informacji TVPiS, które potem tę “niefortunną” informację zdjęła. Ale internet zapamiętał.

 • Bonio

  To że was starosta z marszu nie podkablował to sprawa drugorzędna. To nie załatwia tematu głównego. Dlaczego wstrzymalìście ludziom postępowanie i wskazaliście dogadywać się z jakimś uzurpatorem.

 • kafar

  Ktoś napisze o co chodzi z tą kamienicą?

  • piotr

   wejdź na tv express i zobacz konferencję z ulicy Śródmiejskiej z udziałem Pana Starosty i mieszkańców tej kamienicy na żywo . Zresztą jak wejdziesz na You TUBE i wpiszesz o co ci chodzi to zobaczysz relację . U ważam , że warto.

 • GieZlo

  Ile więcej by można w Pile zrobić, gdyby się wiecznie nie kłócili! Ludzie! Idą święta! Spotkajcie się gdzieś w kafejce, wypijcie z dwie mocne kawy, zjedzcie po ciastku i sobie wszystko wyjaśnijcie! PS. Tylko sprawdźcie, czy nie ma podsłuchu!

 • wk_kar

  Koniecznie każdy pilanin powinien to obejrzeć.
  https://youtu.be/yYSA1PnHNXA

  Przecież te działanie zarządu miasta Piły powinno zostać zgłoszone do prokuratury i bardzo dobrze , że zostało zgłoszone. Na miejscu pana starosty Eligiusza Komarowskiego wnioskował bym aby to zawiadomienie nie rozpatrywała Prokuratura Rejonowa w Pile.

  Obejrzałem konferencję zwołaną przez pana starostę i przeczytałem sprostowanie zarządu miasta Piły które zostało zamieszczone na profilu prywatnym facebook co też daje dużo do myślenia.
  Proszę mi wierzyć to naprawdę nadaje się do CBA lub prokuratury.
  Te tłumaczenia w sprostowaniu są pokrętne i niewiarygodne. Najemcy mieszkań komunalnych z mocy prawa nie mają żadnego umocowania do dokonywania jakichkolwiek ustaleń z jakimkolwiek inwestorem co do majątku Gminy Piła którego nie są właścicielem .

  Jako najemca mieszkania komunalnego nigdy nie przypuszczałem że takie działania mogą mieć miejsce w naszym mieście. To jest bardzo niebezpieczny precedens i bardzo dobrze , że został tak jednoznacznie nagłośniony.

  Tutaj nie chodzi o żadną reprywatyzację tylko ktoś z zarządu miasta Piły dał temu enigmatycznemu inwestorowi przyzwolenie do działań wobec najemców mieszkań komunalnych które to działania budzą bardzo wiele wątpliwości od strony prawnej.

  Ja ten link do tej konferencji prasowej przekazałem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie i śmiem twierdzić , że zarząd miasta Piły tylko sobie znanymi kanałami powziął informację o rozpoczęciu postępowania sprawdzającego w tej sprawie.Stąd ta nerwowa reakcja zarządu miasta Piły wobec starosty Eligiusza Komarowskiego.
  Ta sprawa po prostu “śmierdzi”.

  Jeżeli nie będzie zdecydowanej reakcji mieszkańców naszego miasta na to , że zarząd miasta Piły zaczyna dokonywać działania które nie są transparentne dla mieszkańców a są w interesie bliżej nie określonego inwestora to zgody na to być nie może. Brak reakcji i przyzwolenie na takie działanie zarządu miasta Piły skończy się tym , że zaczną sprzedawać nieruchomości Gminy Piła razem z najemcami mieszkań komunalnych.

  wk_kar

  • Andrzej

   Skoro sprawa jest w sądzie to będzie wyjaśniona 😉 nie przez konferencje i lansowanie a przez postępowanie. A tu cytat “pismo finansowane przez Państwa…” a ta konferencja to niby z czego jest finansowana.. hipokryzja, wybory czas start. A tu dobre określenie padło “burza medialna”, skoro Państwo nie podpisali zgody, to inwestor nie może wykupić lokali, bo obowiązuje Państwa prawo pierwokupu, proste.

   • wk_kar

    Proszę pana , proszę się nie obrazić ale nie rozumie pan istoty problemu. Najemcy mieszkań komunalnych nie mają żadnych uprawnień do podpisywania jakiś zgód na wykupienie czy też nie wykupienie mieszkań komunalnych przez jakiegokolwiek inwestora od gminy. Najemcy mieszkań komunalnych nie są dysponentami tych mieszkań. Te działania które zostały przedstawione na konferencji pana starosty pokazały , że tylnymi drzwiami poprzez działania inwestora za przyzwoleniem zarządu miasta Piły chciano dokonać sprzedaży nieruchomości razem z najemcami.

    Pozdrawiam
    wk_kar

    • Grajux

     Niech Pan Pamięta, że nie może miasto tego sprzedać bo to niezgodne z prawem i z tego co wiem tego nie sprzedało. To, że może chcieć to inna sprawa, wystarczy, że się ludzie nie zgodzą i temat upadnie. Takie teraz rozdmuchiwanie, zamiast świąt będzie wojna polityczna, brawo. Temat można było by podnieść, jeżeli faktycznie inwestor się przyzna i będzie rozmowa z najemcami o zrzeczenie się praw, czego z tego co wiem nie było. Bo to, że odpowiedz dla Pani była, że może będzie inwestor, że jest ktoś zainteresowany to nie znaczy, że to weźmie. Pewnie ma na oku kilka takich miejsc i sobie wybierze najlepszą. Zresztą z inwestorem można rozmawiać, co do remontu kamienicy. Jak remont to wiadomo czynsz większy. Ale ciekawe ile osób nie płaci tam czynszu, a wyrzucić ich się nie da. Jeżeli tam są osoby co tam mieszkają a nie płacą czynszu to za bardzo prawa do czegokolwiek nie mają. Inwestor osoby nie płacące by wyrzucić a miasto nie może.

     Teraz prokuratura sprawdzi kto ma rację 🙂
     I byłbym za tym by osoba, która kłamała usunęła się na zawsze z polityki.

     A co do tego, że byłby szykowany przetarg jak jest ktoś zainteresowany. Z tego co wiem, większość nieruchomości jest tak robiona (w całej Polsce). Dopiero przetarg jest robiony jak jest ktoś zainteresowany kupnem, bo co robić przetargi jak nie ma nikogo zainteresowanego(tylko wyrzucanie kasy w błoto wtedy). Wtedy jest często przetarg nieograniczony, każdy może się włączyć, ale jest robione bo jest zainteresowana strona. Starosto też pewnie tak robi. Byłby sens robienia przetargu skoro nie ma chętnych? Tak chcecie by nasze pieniądze były wydawane na przetargi dla 0 chętnych tylko by był przetarg. Zresztą tak czasami robią, ale jak dla mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo jaki to ma sens.

     W całej Polsce jest tak robione, zgłasza się inwestor i mówi jest zainteresowany daną nieruchomością i wtedy jest to rozważane, i w razie co to jest ogłaszany przetarg nieograniczony (czyli i tak ktoś może zawsze podkupić). Rzadko widać tak, że najpierw przetarg a nagle pojawia się inwestor znikąd i kupuje nieruchomość.

     • lukr

      Tylko co prokurator ma wyjaśniać? Nie ma przestępstwa więc nikt nie zostanie skazany.
      Co najwyżej Pani, która złożyła wniosek o wykup mieszkania, a dostała pismo odmowne związku z “zablokowaniem” wykupu powinna złożyć zażalenie na decyzje administracyjną do SKO (Samorządowe Kolegium Odwoławcze). SKO tą decyzje uchyli jako wadliwą i pani sobie mieszkanie wykupi. Jeśli to pismo nie było decyzją tylko takim tam pisemkiem sygnowanym przez panią wiceprezydent. Pozew na UM i panią prezydent o naruszenie etyki urzędniczej + odszkodowanie. I tyle w tym temacie reszta to cyrk dla naiwnych z jednej i drugiej strony.

     • wk_kar

      Z całym szacunkiem ale nie ma pan racji. Sprawa wbrew pozorom jest bardzo poważna i bardzo groźna dla najemców lokali komunalnych. Mam wrażenie , że to była świadomie przeprowadzona próba czy uda się dokonać sprzedaży nieruchomości prywatnemu inwestorowi razem z najemcami lokali komunalnych.
      Co gorsza zachodzi podejrzenie , że odbyło się to za przyzwoleniem kogoś z zarządu miasta Piły.
      Gdyby to się powiodło to ustanowiłoby precedens prawny i proceder ten stałby się normą ze szkodą dla najemców lokali komunalnych.
      Proszę wziąć pod uwagę także to , że może to być element rozpaczliwego szukania dodatkowego finansowania Gminy Piła przez zarząd miasta Piły z uwagi na na stan zadłużenia naszego miasta.

      Pozdrawiam
      wk_kar

     • Grajux

      Właśnie nie ma przestępstwa 🙂 Czyli nic się nie stało, ale afera jak nie wiem. Szkoda, że każdy po konferencji to tutaj zaczyna własnie myśleć o złamaniu prawa przez Miasto, a jak Pan sam napisał nic takiego nie było.

      Mam nadzieję, że kiedyś polityka przedwyborcza będzie polegała na przedstawianiu swojego programu a nie na ataku przeciwnika. Bo to nic nie pokazuje. Tylko myśli jak dopiec konkurentowi a nie jak pomóc regionowi 🙂 Taka to od dłuższego czasu polityka. Po co merytoryczne rozmowy lepiej sobie dowalać jakieś ploty wszędzie.
      Jedni, że zatrudniają swoich a później jak oni robią to samo to tłumaczą się, że poprzednicy robili tak samo więc to nic złego 🙂 Hipokryzja polityków jest gigantyczna.

     • lukr

      Nie chodzi o to, że nic się nie stało. Tylko nie jest to przestępstwem. Sprawa administracyjna ewentualnie moralna.
      Jedyne przestępstwo jakie zostało popełnione; jeśli zawiadomienie do prokuratury poszło; to niepotrzebnie zawracanie tyłka organom sprawiedliwości (błędne zawiadomienie i to jest karalne).
      Prezydent G. wie, że nie popełnił przestępstwa (jako organ UM) więc zawiadamianie organu (prokuratury) iż ktoś inny ma wiedzę o przestępstwie, a tego nie zgłasza to po ludzku niezły kabaret, a prawnie można za to odpowiedzieć.

     • Grajux

      Tylko niestety inni to widzą jako przestępstwo więc zostanie oddalone i tyle w temacie. Żeby reszta zrozumiała to bo w ten sposób po pewnej konferencji to niestety każdy bierze to za przestępstwo a tam wszystko na tą chwilę zgodnie z prawem, więc po co konferencja? Nawet moralnie nie widzę jeszcze nic złego, bo nic się nie stało i nic się nie stanie. Miasto szuka inwestorów by wyremontować kamienicę, ale jeżeli się ludzie nie zgodzą bo mają pierwokup to nic się nie stanie, koniec tematu, a został wyciągnięty na konferencji byle sobie nabić elektorat.
      Nie widziałem by kogoś karali jak oddalali sprawy w prokuraturze. To naprawdę przynajmniej kilkaset osób miesięcznie pewnie by musiało być ukaranych bo pewnie tyle spraw jest oddalanych w miesiącu.

     • lukr

      Taki wyciąg z KK
      Zgodnie z treścią art 234 KK, kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei art. 238 KK stanowi, że kto zawiadamia o przestępstwie lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
      Prezydent G. wie, że nie popełnił przestępstwa więc zgłaszając jakoby starosta miał wiedzę o jakimś przestępstwie “podlega” powyższym paragrafom (jeszcze zależy w jakiej formie złożył wniosek – co tam było napisane). I to jest jedyne przestępstwo jakie popełniono w tej sprawie o ile rzeczywiście doniesie do prokuratury dotarło. Oczywiście udowodnienie winy to inna sprawa, bo to nie jest już takie proste.

     • Grajux

      Tutaj jest akurat bardziej pokręcona sytuacja. Bo Starosta wierzy, że jakieś przestępstwo było. Zresztą to, że Ty coś uważasz to nie oznacza, że tak musi być. Ktoś zgłasza wątpliwości co do legalności działań. Więc to Pan Starosta powinien zgłaszać do prokuratury sprawę, skoro tego nie zrobił oznacza, że pewnie tylko pod publikę sobie konferencję zrobił, a Prezydent zgłosił o sprawdzenie czy zostało popełnione przestępstwo związku z tym co Starosta sugeruje. I co wtedy ze Starostą czy później taka osoba powinna pełnić publiczne stanowisko skoro oskarża inne osoby o czyny, które nie mają znamion przestępstwa.
      Pamiętajmy, że prokuratura jest już pod inną władzą (i myśli Pan, że jeżeli są znamiona czynu który Pan przedstawił to tego nie wykorzysta? ) Ale pewnie nie będzie przesłanek. Albo oddalą albo sprawdzą dokładnie.

 • Piotr Donosiciel

  glowski już raz z Augustynem oskarzal starostę pamiętacie? 2,5 roku temu.. później kolejne składał.- i nic nie potwierdziło się! Ale to ich styl działania. Popieracie to?

  • pilanin

   jeśli jest podejrzenie – tak, Starosta również ma takie prawo

   • prawnik z bożej łaski

    Starosta woli “walczyć” o mieszkańców zwołując konferencje, zapraszając media, fotografów niż stosować narzędzia prawne? Śmierdzi tu na brudną kampanią wyborczą

    • ssss

     hehe kampania? bo ujawnia takie rzeczy publicznej wiadomości!? śmieszny jesteś 🙂

 • Czesław Kaz Jopek

  Dlaczego Asta usuwa posty i komentarze ?

  • Czesław Kaz Jopek

   Mam nieodparte wrażenie , że obu stronom sporu na linii Prezydent –
   Starosta nie chodzi o wyjaśnienie czegokolwiek , a tylko o wzajemne
   dokopywanie sobie. Nie podoba mi się to, że zamiast współpracować dla
   dobra mieszkańców, zajmują się oni niepotrzebnymi sporami.

  • Czesław Kaz Jopek

   Kłótnia i wzajemna zawiść, nigdy do niczego dobrego nie prowadzą.
   A szczególnie smutne , jeżeli odbywa się to na poziomie publicznej debaty. Ja się na to nie zgadzam. Myślę , że również jak ja ,
   wielu ludzi jest zażenowanych tym, co się dzieje. To smutne i nie
   tak powinno to wyglądać.
   Mam nadzieję , że w przyszłości nie będziemy musieli oglądać tego festiwalu wzajemnych uszczypliwości.
   Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkim wzajemnego szacunku do siebie.

  • wk_kar

   Dlatego , że współwłaściciele Asta24.pl są zblatowani z działaczami Platformy Obywatelskiej.

   Jest pewien sposób aby panu nie usuwali komentarzy.

   Oto on:

   Po napisaniu komentarza w Asta24.pl należy jego treść skopiować i zarchiwizować np. w notatkach systemu Windows.

   Następnie jeżeli administrator usunie panu ten komentarz należy go ponownie zamieścić techniką kopiuj/wklej z przedrostkiem “Po raz drugi umieszczam ten sam komentarz”

   Jeżeli administrator znowu panu usunie ten komentarz należy go ponownie zamieścić techniką kopiuj/wklej z przedrostkiem “Po raz trzeci umieszczam ten sam komentarz”

   Jeżeli administrator znowu panu usunie ten komentarz należy go ponownie zamieścić techniką kopiuj/wklej z przedrostkiem “Po raz czwarty umieszczam ten sam komentarz i jego kopię przesyłam do redakcji Tygodnika Nowego i Tygodnika Pilskiego (ewentualnie do zainteresowanych których komentarz dotyczy)”

   Trzeba się wykazać konsekwencją i determinacją , miałem przypadek , że dopiero gdy ósmy raz zamieściłem ten sam komentarz administrator już go nie usunął.

   Proszę mi wierzyć jak na razie moich komentarzy administrator nie usuwa. Może to być wynikiem skuteczności mojej metody lub co też może być prawdopodobne , że współwłaściciele Asta24.pl zaczynają się “łasić” do dobrej zmiany.

   Pozdrawiam
   wk_kar

  • moim zdaniem

   bo nie zna konstytucji RP z 1997r. Art. 54.

  • Maria

   Bo jest wyłącznie PO-owska

 • kibic żużla

  Dlaczego pan Stokłosa wycofał się z finansowania żużla ? pilanie będa głosowac na tych co dają przypominam. Tak pozbyto się Kosmatki (dawał zero)

  • Olo

   Bzdury piszesz

  • Irytry

   Chyba tylko tępi, bezzębni pilanie-Mietki i Janusze w spranych dżinsach będą głosować wg. takiego kryterium. Ale już się boję bo połowa Piły to mentalna wiocha. Brrrr

   • kibic żużla

    Kibice żużla to nie tępi,bezzebni pilanie tylko młodzi ludzie jak ja (20 lat) i jest nas wielu. Pozbyliśmy się Kosmatki bo nic nie dawał na nasz sport a nas jest masa i kibice są ważni. Myslisz ze ludzie głosują bo mają szpitale i opieki ? hehe nie bądz naiwny w Pile tylko żużel się liczy

    • Irytry

     20 lat, mieszkasz z mama i tata, nie obrażając ich, ale dyplomy to pewnie mają, tylko z przedszkola. Wpajają Ci swoje chore podejście do świata, bo system ich zniszczył i nie pozwolił im do czegoś w życiu dojść. Ty po jajkiejś słabej szkole średniej, zagłupi aby minąc próg wyższej uczelni za to bywalec stadionów. Hehe PS. Jak “pozbyliście” się kosmatki ? Nie odlatujesz z tą pustą główką, bo wlasnie sie wiatr zerwał?

     • Monika

      Irytyry tyry ry ry skończ waść wstydu oszczędź. Pochwal się dyplomami swoich rodziców! Proszę… pewnie tylko z dojenia krów. Kibic żużla ma rację, to że jest młody nie znaczy, że głupi, to że mieszka z rodzicami, masz problem? Ty pewnie w wieku 18 lat miałeś już pracę i swój kąt. (eehhe w snach). I Głowski poleci… nawet połowy głosów nie zbierze. Całe PO TONIE! Czy ci się to podoba czy nie.

     • wyborca

      PO tonie, ale w regionie liczą się ludzie, którzy robią coś dla mieszkańców (nie tylko fotki z nimi). Wystarczy rozejrzeć się, ile np. w tym roku zrobiono chodników i ścieżek rowerowych w Pile, a ile w powiecie czy gdziekolwiek indziej

     • Vox Popoli

      Niektórzy po prostu jak te pelikany łapią się jedynie na lans i piękne słowa. Zresztą wystarczy poczytać komentarze chociażby na FB. Zdanie bez byka to rzadkość. Sporo mówi to o poziomie wykształcenia zwolenników. Można też usłyszeć że Głowski nic nie robi. Ja Głowskiego nie trawię i nie lubię, ale jeśli ktoś twierdzi, że w Pile za jego kadencji nic się nie zmieniło to jest albo głupi albo ślepy, albo to i to. Albo jest po prostu młodziutkim siusiakiem jak niektórzy z MW i nie pamięta czasów i Piły sprzed Głowskiego. No i czepiają się nieistotnych pierdół typu nazwa skweru/ronda lub tego że powstaje dużo rond…. które są chyba najlepszym rozwiązaniem komunikacyjnym znacznie usprawniającym ruch. To jak się Piła zmieniła widać na każdym kroku i nie są potrzebne do tego konferencje i fotki na FB. Ja nie jestem po żadnej stronie. W wyborach do senatu głosowałem na obecnego Starostę. Natomiast jego wyborcy i poziom ich komentarzy skutecznie mnie do jego osoby zniechęca. Oni sobie chyba nie zdają sprawy, że wnioskowanie na podstawie sympatii środowiska w którym się obracają jest bardzo podstawowym błędem poznawczym. A potem wielkie zdziwienie. “Przecież nikt z moich znajomych na niego nie głosował, to jak on został prezydentem?”! Normalnie. Błąd poznawczy. Twoje środowisko drogi wyborco to nie jest całe środowisko. Proponuję obejrzeć film o prawdzie i kłamstwie SciFuna. Jest tam poruszony temat podstawowych błędów poznawczych, których choćby w waszych wypowiedziach jest masa. Jesteście tacy pewni swego. Żebyście po wyborach nie płakali.

     • abc

      kochać nad życie koty, pieski etc. a w biciu żony nie widzieć niczego zdrożnego, bo przecież to taka “tradycja” – ot taka polska mentalność

     • kibic żużla

      Niezły z Ciebie kolo skoro przez interent znasz dyplomy moje i mojej rodziny. Gratulacje a prawda jest taka że w Pile rządza kibice żużla i oni decydują kto będzie prezydentem w wyborach. Oczywisćie głosami a jak Ty nie dajesz na speedway to zapomnij o kandydowaniu

     • pilanin

      niezły trolling a jeśli naprawdę tak myślisz to szczerze współczuje 😉

     • Vox Popoli

      Drogi kibicu. Myślę, że bardzo przeceniasz wasze znaczenie. Bardzo. Tak jak kibice piłkarscy twierdzili wiele lat temu, że pogonią Tuska. Przyszło co do czego to się okazało ile znaczy ich głos i jaka jest ich siła. Niewiele. Weźcie wszyscy pod uwagę, że w Pile gro głosujących, nie pomylę się chyba jeśli napiszę, że większość nie uczestniczy w dyskusjach ani wojenkach, ani nie chodzi na stadion. Wielu też nie ma zielonego pojęcia o sytuacji wokół klubu. Ja znam zarówno zwolenników jak i przeciwników zarówno stronnictwa prezydenta jak i starosty. Dowód anegdotyczny to słaby dowód, ale ja powiem, że niektórzy bardzo mocno przeceniają swoje znaczenie i mogą się bardzo niemiło zaskoczyć.

 • Lex specialis

  Komarowski ich porobił jak dzieci. Tzn sami się porobili nawet teraz tak naprawdę to donieśli sami na siebie😊

  • Pilanin

   Albo są pewni swego co ? Może to oni go porobili ?

   • frodo

    obejrzyj konferencję i zapoznaj się z historią tej sprawy

    • Pilanin

     Wolę prawo i dokumenty niż stronnicze konferencje 😉 poza tym sprawa jest w sądzie 😉 niedługo będzie jasne

     • hobbit

      Gdyby ich załatwił, to skierowałby sprawę do prokuratury, wygrał i wtedy zrobił konferencję. A tak? Uważał, że się jego przestraszą, ale jak widać oni zrobili ruch, na którego go nie było stać.

    • Bobo

     Konferencja konferencją. Każdy może powiedzieć co chce. Sprawę wyjaśnią odpowiednie instytucje.

 • dd reporter

  Asta pięknie pokazuje jaką stronę trzyma! konferencji od ubiegłego tygodnia nie pokazaliście, a donosy (jak za komuny) szybciutko dajecie do opinii publicznej! wyjazd do Brukseli udany? 😉

 • Marcin Załachowski

  Walka o Piłę.
  Ujście versus Wyrzysk.
  Co na to pilanie?

 • Pytajnik

  No właśnie to jest ciekawe. Tak rozdmuchana sprawa. Że niby tak złamane prawo, że druga Warszawa a do sądu nie pofatygował się nikt. Mieliśmy tylko konferencje wywiady na podstawie pisma które dostała jedna z lokatorek. A na dobrą sprawę nikt nie zapytał ani o inwestora, ani co miało być zrobione i na jakich zasadach miało się odbyć. Skoro było to jawne złamanie prawa to dlaczego nikt tego nigdzie nie zgłosił? Przecież to się już ciągnie kilka tygodni. Dlatego ja uważam, że dobrze że w końcu zajmie się tym instytucja do tego powołana. I nie chodzi o to, że zrobił to Prezydent. Również uważałbym, że to dobrze gdyby sprawę zgłosił Starosta lub mieszkańcy. Wreszcie w wyniku dogłębnej analizy poznamy fakty bo do tej pory opieraliśmy się jedynie na przepychankach.

  • grzegorzW

   Zapytali, zapytali inwestora na zebraniu Rady. Generalnie miał być kapitalny remont, winda, likwidacja podwórka itp. Pan Inwestor oczywiście nikogo by nie wygonił ale do faktu czy czynsze po wpompowaniu setek tysięcy złotych w tą kamienicę by nie wzrosły to się jakoś nie odniósł.
   Teraz po obu stronach padają tylko słowa ale dokument Pani Vice (pismo do lokatorki) jest.
   Jeżeli jest autentyczny ( co powinny potwierdzać adnotacje w dokumentacji wewnętrznej Urzędu) to sprawa jest delikatnie mówiąc podejrzana. Mechanizm, który wyłania się z oświadczeń lokatorów (a to pismo to potwierdza) dokładnie odpowiada temu co było w Warszawie.
   Przejęcie kamienicy, remonty podnoszące standard a zaraz potem podwyżka czynszu, tylko jakoś lokatorów nikt się nie zapytał czy ich stać i czy mają na to ochotę.

   Czechu nie zgadzam się z Tobą. Ja uważam że lepiej jest gdy Politycy różnych ugrupowań donoszą na siebie ale patrzą sobie wzajemnie na ręce niż gdyby się wzajemnie klepali po plecach i przymykali oczy na podejrzane sprawy.
   Co do prokuratury to cóż i w Warszawie w majestacie prawa (choć bezprawnie) wyrzucali ludzi.

   To że do transakcji sprzedaży kamienicy nie doszło to może jest wynikiem tego że nie było zgody lokatorów a może być np. wynikiem pojawienia się ustawy o krajowym zasobie nieruchomości – czas pokaże. To że dzisiaj Prokuratura w takich sprawach będzie dociekliwa nie wątpię.

   • pytajnik

    Niektórzy WYGLĄDAJĄ na osoby stosujące przemoc w rodzinie i co należy z tym zrobić???

   • wk_kar

    Z całym szacunkiem ale nie ma pan racji. Sprawa wbrew pozorom jest bardzo poważna i bardzo groźna dla najemców lokali komunalnych. Mam wrażenie , że to była świadomie przeprowadzona próba czy uda się dokonać sprzedaży nieruchomości prywatnemu inwestorowi razem z najemcami lokali komunalnych.
    Co gorsza zachodzi podejrzenie , że odbyło się to za przyzwoleniem kogoś z zarządu miasta Piły.
    Gdyby to się powiodło to ustanowiłoby precedens prawny i proceder ten stałby się normą ze szkodą dla najemców lokali komunalnych.
    Proszę wziąć pod uwagę także to , że może to być element rozpaczliwego szukania dodatkowego finansowania Gminy Piła przez zarząd miasta Piły z uwagi na na stan zadłużenia naszego miasta.

    wk_kar

   • VoxPopuli

    A jak się miał odnieść skoro nawet szacowania kosztów nie było, czego nie można zrobić bez zgody mieszkańców? Ale wy jesteście prości i łykacie wszystko jak te młode pelikany. Nie wiem czy to bardziej śmieszne czy bardziej smutne. Bardzo dobrze że w końcu zostanie to rzetelnie wyjaśnione i skończą się przepychanki i wzajemnie oskarżenia w internecie i telewizji. Tak powinno być od samego początku. Od razu po wykryciu problemu powinno to zostać zgłoszone. A nie pożywka na kampanię na kilka tygodni. Mnie ta kampania obrzydziła zanim na dobre się zaczęła. Nigdy się nie spodziewałem, że brudna kampania może być prowadzana także u nas lokalnie. Jeden kiedyś zaczął ją prowadzić i z pewnego kandydata na prezydenta szybko zleciał i przegrał na ostatniej prostej. Taka brudna kampania chluby nie przyniesie nikomu.

  • wk_kar

   Z całym szacunkiem ale nie ma pan racji. Sprawa wbrew pozorom jest bardzo poważna i bardzo groźna dla najemców lokali komunalnych. Mam wrażenie , że to była świadomie przeprowadzona próba czy uda się dokonać sprzedaży nieruchomości prywatnemu inwestorowi razem z najemcami lokali komunalnych.
   Co gorsza zachodzi podejrzenie , że odbyło się to za przyzwoleniem kogoś z zarządu miasta Piły.
   Gdyby to się powiodło to ustanowiłoby precedens prawny i proceder ten stałby się normą ze szkodą dla najemców lokali komunalnych.
   Proszę wziąć pod uwagę także to , że może to być element rozpaczliwego szukania dodatkowego finansowania Gminy Piła przez zarząd miasta Piły z uwagi na na stan zadłużenia naszego miasta.

   Pozdrawiam
   wk_kar

 • mitek

  to jest już żenujące. Te ciągłe podjazdy, utarczki i młócka. weźcie sie panowie do pracy i WSPÓŁPRACY czy sie lubicie czy nie.
  i pochowajcie te buławy do tornistrów.

  • wk_kar

   Z całym szacunkiem ale nie ma pan racji. Sprawa wbrew pozorom jest bardzo poważna i bardzo groźna dla najemców lokali komunalnych. Mam wrażenie , że to była świadomie przeprowadzona próba czy uda się dokonać sprzedaży nieruchomości prywatnemu inwestorowi razem z najemcami lokali komunalnych.
   Co gorsza zachodzi podejrzenie , że odbyło się to za przyzwoleniem kogoś z zarządu miasta Piły.
   Gdyby to się powiodło to ustanowiłoby precedens prawny i proceder ten stałby się normą ze szkodą dla najemców lokali komunalnych.
   Proszę wziąć pod uwagę także to , że może to być element rozpaczliwego szukania dodatkowego finansowania Gminy Piła przez zarząd miasta Piły z uwagi na na stan zadłużenia naszego miasta.

   wk_kar

   • pilanin

    Niech Pan wklei ten komentarz 50 razy … sieje Pan zamęt. Spraw jest w sądzie więc zostanie wyjaśniona na podstawie faktów i prawa. Nie na podstawie Pańskich wrażeń i podejrzeń.

    • wk_kar

     Szanowny panie.
     Ja nie sieję żadnego zamętu. Ta cała sprawa jest naprawdę poważna i wymaga dogłębnego wyjaśnienia. Jak będzie potrzeba to umieszczę swój komentarz nie pięćdziesiąt razy ale sto razy aż w końcu takie osoby jak pan zrozumieją , że ewentualne przyzwolenie na brak transparentności w działaniach zarządu miasta Piły powoduje utratę zaufania mieszkańców do władz miasta. Władze miasta ośmielone brakiem reakcji mieszkańców na takie działanie mogą mieć pokusę do podejmowania decyzji na szkodę mieszkańców w interesie enigmatycznych inwestorów.
     Ja chcę mieć zaufanie do włodarzy naszego miasta bez względu na to jaką opcję polityczną reprezentują.
     Jako najemca mieszkania komunalnego chcę mieć poczucie bezpieczeństwa , że jak jutro się obudzę to nie będę mieszkał w mieszkaniu jakiegoś prywatnego inwestora.
     A tak na marginesie to ta sprawa nie jest w żadnym sądzie tylko ma być prowadzone przez prokuraturę postępowanie sprawdzające w sprawie.
     Bardzo dobrze się stało , że została nagłośniona i nie ma tu żadnego znaczenia kto jest tym który tego nagłośnienia dokonał.

     Serdecznie pozdrawiam
     wk_kar

     • pilanin

      “pokusa do podejmowania decyzji na szkodę mieszkańców” po pierwsze żadna decyzja nie została podjęta a mieszkańców lokali komunalnych chroni prawo pierwokupu. Proszę posługiwać się aktami prawnymi i dokumentami a nie populistycznymi i mało merytorycznymi przemyśleniami. Na zakończenie tej słabej dyskusji . Na zakończenie tej dyskusji (nie mam tyle czasu zeby pisać 100 razy to samo) proszę poczekać na decyzję prokuratora, i cieszę się że zakończy się to w transparentny sposób.
      Pozdrawiam, miłego wieczoru

     • wk_kar

      Proszę pana , jest pan bardzo sympatyczny. Nie wiem czy jest pan osobą młodą czy też osobą dojrzałą z jakimś doświadczeniem życiowym. Ale wnioskując z pana emocjonalnego podejścia w swoich komentarzach jest pan młodą osobą. I bardzo dobrze , że z taką determinacją broni pan swoje komentarze. Może pan ma rację , może ja mam rację ale zauważyłem , że się nie obrażamy i staramy się merytorycznie uzasadniać swoje racje. Tak naprawdę prawda zawsze leży pośrodku , ale jest pan przykładem osoby która w sposób bardzo kulturalny broni swoich racji.
      Wypowiadajmy się zawsze w sprawie a nigdy przeciw komukolwiek.bez względu na to czy się z nim zgadzamy czy też mamy inne spojrzenie na daną sprawę.

      Serdecznie pozdrawiam i też już kończę dyskusję w tym temacie.
      wk_kar

 • mieszkaniec Piły

  A ja zastanawiam się dlaczego Komarowski mimo że podobno wie na 100%, że to TAK POWAŻNA sprawa NIE SKIEROWAŁ jej do prokuratury??? Dlaczego zwołał TYLKO konferencję? Ktoś mi odpowie w końcu???!!!!

  • Stefan Majewski

   a dlaczego do cba nie skierował jak ma wiadomosci o 5 zł czynszu za hotel ???

  • kawka

   A skąd wiesz, ze nie skierowal? Służby pracują w ciszy. Robią celowo zmyłkę.. Mówmy o nim co chcemy, ale ten facet wie co robi…

   • pilak

    No pewnie, to są tajniacy, faceci w czerni to przy nich pikuś. A on na pewno ma chytry, przebiegły plan na miarę ucieczki z Tower of London….

    • osiek

     Chcesz powiedzieć, że ktoś kto z pogłosek robi konferencję potrafi coś obmyślać i działać chytrze??? No fakt raz z Szamotuł się wydostał 😉

   • As

    A co robi??? Zachwilę nikt nie będzie chciał z nim gadać bo zachowuje się jak dziennikarz śledczy i wydaje mu się, że lansem i zdjęciami z działkowcami prezydenturę zdobędzie… nie znoszę grubasa

   • Antyramol

    Uwaga uwaga najnowsze informacje… nasz bohater był w szpitalu i odwiedził dzieci z okazji mikołajek. Oczywiście nieomieszkał nas o tym poinformować w secjalnie przygotowanej sesji zdjęciowej… co za obłuda. Szlachetny ten co takie rzeczy robi bez rozgłosu. To co reprezentuje ten człowiek to tanie chwyty… może mieszkańcy Osieka by się na to nabrali… my nie. Jako Pilanin od urodzenia i z wyboru nie trawię takiego pozerstwa.

    • ja

     posłuchaj Ty śmieszny lemingu, tak samo Twoi poplecznicy tutaj… Komarowski wstawia sobie zdjęcia na SWÓJ PROFIL, który SAM PROWADZI i który jest ZUPEŁNIE DARMOWY, a ogłoszenia i posty sponsorowane pokrywa ZE SWOJEJ KIESZENI, natomiast Twój guru, Piotruś I Zadłużyciel postanowił, że ZA NASZE PIENIĄDZE, będzie publikował SWOJĄ PRYWATNĄ GAZETKĘ ze swoimi pseudo poczynaniami!!! zapisz to w swoim pustym łbie, tak samo Twoi ziomale z PO! jako mieszkaniec PIŁY NIE WYRAŻAM ZGODY BY MOJE PIENIĄDZE SZŁY NA PRYWATNY SZMATŁAWIEC PANA GŁOWSKIEGO! nie tylko zrobił swoją gazeciszkę, gdzie chełbi się wspaniałymi czynami, ale też wbił sobie na Facebooku profil, który nadzorują jego wyznawcy, tacy jak Ty, i nie potrafi wejść w żadną polemikę z KIMKOLWIEK, tylko blokuje jak dziecko wszystkie głosy krytyki i niezadowolenia! w przeciwieństwie do Komarowskiego, który potrafi wypunktować kolegów i koleżanki (miejmy nadzieję, że już niedługo byłego) prezydenta 🙂 więc nie ośmieszaj się pajacu chodzący, bo wyśmiewasz starostę o profil na FB, który prowadzi sam, a Twój Piotruś potrzebuje naszej kasy i całej armii kompanów by ludziom wciskać KIT!!! obejrzyj sobie konferencję i zobacz jak Gadzinowskiego szybciutko starosta zgasił i pokazał miejsce w szeregu, zresztą nawet sami mieszkańcy i ludzie na konferencji powiedzieli co myślą o tym czymś… prawda w oczy kole, co nie?

     • Wyborca

      Czyżby? A ten co lata za nim wszędzie i te foty wali to tak w czynie społecznym to robi? Nie bądź śmieszny. Może na was ten tani lans działa, ale na większość ludzi nie. Róbcie tak dalej a się mocno zdziwicie. Brudna kampania nigdy jeszcze nikomu nic dobrego nie przyniosła i nie przyniesie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele złego robicie staroście swoim zachowaniem, wyzwiskami i brakiem szacunku do oponentów (dotyczy to też niektórych stronników prezydenta). Zanim więc napiszesz coś na Głowskiego to pamiętam, że niektórzy też patrzą co się dzieje przy staroście. Rzygać mi się chce tą wojenką. Jeden wart drugiego.

     • Grajux

      Niestety dobrego kandydata nie ma. Zresztą w polityce nie głosuje się na dobrego kandydata, ale na mniejsze zło 🙂 Każdy polityk kłamie i manipuluje, pod publiczkę się zachowuje.
      Ta wojna Starostwo Gmina jedynie pokazuje, że nikomu nie zależy na mieście tylko na własnym interesie. Jakby współpracowali to by region zdecydowanie na tym skorzystał. Ale po co współpracować.
      Wszędzie, każdy niby chce tego samego rozwoju kraju/regionu/miasta. Ale jak robi konkurencja jest źle tylko dlatego że to inna partia to wymyśliła. Zero myślenia o rozwoju, tylko o własnym rozgłosie. Tak samo u nas. Tracą tylko na tym mieszkańcy.

      Przez takie wojny właśnie tylko mi się odechciewa na nich głosować, to w cale nie zachęca do głosowania. Szkoda, że oni tego nie wiedzą tylko myślą jak pokazać, że konkurent robi gorzej.

     • biegacz

      Mam paru znajomych w Starostwie. Traktowanie pracowników przez tego pan , a z drugiej strony pokazywanie się na fotkach w szpitalu rozdając cukierki, to dwa bieguny tego samego człowieka. Ten człowiek nigdy nie zdobędzie mojego głosu, chociażby pokazał się zdjęciach na facebooku na kolanach przez Ojcem Świętym, aby ludzie się nabrali (chociaż kto wie czy już tego nie obmyśla)

     • Wyborca

      biegacz. Niektórzy nie zdają sobie chyba sprawy, że ci wszyscy ludzie mają rodziny, te rodziny mają znajomych. To, że nie mówi się o tym głośno nie oznacza wcale że się nie mówi. A mówi się. I to w wielu miejscach. Zwolennicy z wiadomych powodów raczej tego słyszeć nie będą i kierują się tym co przeczytają na fb. Już nie jeden na tym popłynął. I nie jeden jeszcze popłynie. W Pile problem jest tego typu, ze kampania jest mocno brudna i to nie tylko z jednej strony. Szkoda, że rykoszetem dostaje się wielu ludziom nie mającym nic wspólnego z wojenkami. Ten okres zostanie zapamiętany chyba jako okres największej wojenki wewnętrznej. Bo ja sobie nie przypominam żeby wcześniej tak było. Owszem były pewne przepychanki. Była kampania prezydencka gdzie jeden z kandydatów też próbował grać bardzo brudno i przez to sromotnie poległ.

     • Wanbier

      Haha tylko dlaczego tak do niego podążają pracowac kolejny pracownik z UM idzie do starostwa znajoma co pracuje u PG powiedziała mi. Już przeszło ich około 10u. A do PG z starostwa żaden ! To jaki wniosek? Może ze ten zły ale Pg jeszcze gorszy?

     • antyramol

      “lemingu”, “pajacu”… ja do twojego poziomu nie zamierzam się zniżyć. Mnie nic w oczy nie kole – bardziej ciebie mój wcześniejszy wpis bo aż dużymi literami się posługujesz – oj czyżbym trafił w czuły punkt:-)))) To nie jest mój guru. Obserwuję pilski samorząd bardzo długo. Wcześniej był prezydent Kosmatka, który bardzo ograniczał informację. Efekt był taki, że trzeba było czytać Strategie Rozwoju, żeby dowiedzieć się jakie plany są przygotowywane. Teraz mamy wszystko z “pierwszej ręki” – i to jest bardzo dobry pomysł. Mieszkańcy chcą wiedzieć co się planuje, jakie są plany rozwoju, bo chcą czuć że ich miasto się rozwija i będzie coraz lepiej – możesz się z tego śmiać ale to bardzo dużo zmienia w nastawieniu do dalszego działania. Gdyby prezydentem został obecny starosta, z pewnością wydawałby taką gazetkę ale wtedy byś pisał, że nie robi tego dla własnej promocji tylko z pobudek bardziej szlachetnych – punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – stara prawda, która w tym przypadku pasuje idealnie! Miasto się zmienia tego nie zaprzeczysz. Zmienia na lepsze. Nie chciałbym aby ktoś to popsuł, bo Piła bardzo długo czekała na swoje pięć minut. Za długo – wiele młodych, zdolnych wyjechało.

     • Marcin Załachowski

      Po co te wzajemne żale?
      Wniosek jest jeden.
      Ani Ujście, ani Wyrzysk tylko Piła!
      Pilanie obudźcie się!
      I broń Boże Szydłowo czy Kaczory.
      Pilanie nie gęsi i swoich przedstawicieli mają!

     • KKM

      Trafny osąd! Ocena sytuacji.