Koszykarki z Enea Basket Piła wygrały na wyjeździe

27.11.2017   Autor: Redakcja
---

Młodziczki starsze zagrały mecz na wyjeździe. Koszykarki w Nowym Tomyślu pokonały drużynę UKS Dream Team NT.

Pierwsza kwarta meczu blisko remisu 17-15 dla pilanek. Pozostałe odsłony to powiększająca się przewaga punktowa koszykarek Enea Basket Piła.

Punkty dla Enea Basket Piła zdobywały:
Zuzanna Gniot 16, Klaudia Kobiałko 15, Wiktoria Zbonik 13, Amelia Porębska 12, Michelle CHura Quispe 10, Klaudia Nielipowicz 6, Alicja Bąbińska 5, Natalia Piątek 3, Weronika Nadskakuła 2, Natalia Szarejko 2, Julia Kowalska

Także w sobotę odbył się mecz ligi U-14 M (Młodzik Starszy. ENEA Basket Piła – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 69-38.

Od samego początku pilscy koszykarze narzucili tempo gry i szybko odskoczyli rywalom notując super pierwszą połowę 48-12. W drugiej części po gorszej drugiej połowie zwyciężyli 69-38 odnotowując tym samym 3 zwycięstwo w lidze.

Punkty dla Enea Basket Piła zdobywali:
Głuszanowski 17, Gogoła 16, Mikuła 14, Augustyn 6, Dyba 6, Leniec 5, Malinowski 2, Czajkowski 2, Dzidziul 1. W meczu wystąpili również: Baczkowski, Grubasz, Fliski.

W niedzielę odbyła się liga U-13 K (Młodziczka Młodsza). UKS-2 Rogoźno – ENEA Venus Basket Piła 46:52 (9:13, 22:13, 13:13, 2:13)

Punkty dla Enea Venus Basket Piła zdobywały:
Knarkowska 13, Chura Quispe 10, Szybiak 8, Jankowska 5, Wełniak 5, Szarejko 3, Wysocka 2, Andrzejewska 2, Sikora 2, Wiśniewska 2.

W niedzielę zakończyła się liga U-11 M (Skrzaty). Enea Basket Piła – Sklep Polski MKK SP2 Gniezno 81-72.

Dużą niespodziankę zrobili w niedzielę najmłodsi koszykarze Basketu. Podopieczni trenera Jakuba Rajewicza pokonali na własnym parkiecie lidera grupy A.

Maksymilian Leniec 45, Franek Jędrzejczyk 14, Eryk Szostak 8, Oskar Jagła 4, Filip Bartosz 6, Kacper Januszewski 2, Jakub Kukliński 2.