Bezrobocie ciągle spada!

24.11.2017|Autor: Paweł Różycki

Główny Urząd Statystyczny podał stopę bezrobocia w październiku. Sprawdziliśmy jak sytuacja na rynku pracy przedstawia się w naszym regionie.

W powiecie pilskim bezrobocie w październiku tego roku wyniosło 5,5% procent. Oznacza to, że bez pracy pozostaje 2.956 osób. Jest to wynik lepszy w stosunku do września o 0,4%, a w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku o 1,5%. Jeszcze lepszym wynikiem może pochwalić się powiat czarnkowsko – trzcianecki. Stopa bezrobocia wynosi tam 5,0%. Nieco gorzej sytuacja ma się w powiecie chodzieskim (8,0%), złotowskim (8,2%) i wałeckim (8,7%).

Spośród województw najlepsza sytuacja na rynku pracy jest w Wielkopolsce. Stopa bezrobocia wynosi tam 3,8%. Ogółem stopa bezrobocia w październiku wyniosła 6,6% (1 069,5 tys. osób), wobec 6,8% (1.117,1 tys. osób) we wrześniu tego roku.

fot. archiwum

Przeczytaj więcej o: bezrobocie Chodzież, bezrobocie Czarnków, bezrobocie piła, bezrobocie trzcianka, bezrobocie Wałcz, bezrobocie zlotow, Główny Urząd Statystyczny, GUS, pup piła, stopa bezrobocia

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • pilanin

  Wszystko przez ten ohydny PiS!!! Precz z Kaczorem dyktatorem!!!

 • robol

  pół miliona poszło do zusu po emerytury toi bezrobocie spadło

 • Tara

  A to dziwne.. Gdzie nie pójdę – tam ogłoszenie o zapotrzebowaniu na pracowników.. Skąd ta ilość bezrobotnych??

  • pilanin

   Niektórzy po prostu nie chcą pracować. Jest coś takiego jak bezrobocie naturalne, więc nigdy nie będzie bezrobocia równego 0.
   https://mfiles.pl/pl/index.php/Bezrobocie_naturalne

   • chrabja

    Bo to są nierobotni, a nie bezrobotni. Takim nigdy nie będzie się chciało pracować za żadne pieniądze. Coś w rodzaju Ferdka Kiepskiego. Dla takiego nie takiej pracy która by mu odpowiadała. Wystarczy im odciąć darmowe zasiłki i jedzenie i szybko się nauczą. Głód każdego nierobotnego nauczy rozumu. Czym innym są osoby niepełnosprawne, które z racji swoich schorzeń nigdy nie zostaną zakwalifikowani jako nierobotni. Ta przypadłość dotyczy zdrowych i silnych kobiet i mężczyzn. Ot takich cwaniaków, którzy żerują na bliskich. Ot i cała logika.

    • Nazwa

     Oraz ludzie pracujący na czarno