Kronospan oraz InfoTEC rozwijają studentów

16.11.2017   Autor: Redakcja

Nową formułą, która towarzyszyła tegorocznym targom DREMA w Poznaniu była STREFA DESIGNU - wspólna inicjatywa, zrealizowana przez Kronospan, Politechnikę Koszalińską oraz InfoTEC INKUBATOR.

Kronospan systematycznie wspiera młodych, ambitnych i kreatywnych ludzi w rozwoju zawodowym oraz w zdobywaniu doświadczenia w biznesie. Współrealizowany przez firmę na targach projekt kierowany jest głównie do studentów z pomysłem.

W trakcie trwania DREM-y w Strefie Designu studenci Politechniki Koszalińskiej, dzięki podarowanym przez Kronospan elementom konstrukcyjnym zbudowali zjawiskowy Growroom – ogromny, piękny kwietnik o ultranowoczesnym kształcie, wykonany z płyt MDF, który przyciągał uwagę zwiedzających. Kwietnik, zaprojektowany specjalnie na potrzeby targów DREMA 2017, został złożony przez studentów politechniki bez pomocy kleju i innych materiałów łączących, co dodało mu konstrukcyjnej wyjątkowości.

Na stanowisku Strefy Designu znalazła się także ekspozycja Kronospanu, składająca się z 15 słupów z dekorami kolekcji Trendy 2016/17. Przez cały czas trwania targów strefa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Dzięki wsparciu Kronospanu i InfoTEC Inkubatora budowa Growroomu była jednym z elementów wzbogacania wiedzy i nabywania praktycznego doświadczenia przez studentów, uczących się na Wydziale Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku.

Wydział został utworzony dzięki inicjatywie i patronatowi Kronospanu, który działa intensywnie na rzecz rozwoju edukacji zawodowej. Na wydziale kształci się obecnie ponad 40 przyszłych inżynierów, którzy znajdą zatrudnienie w przemyśle drzewnym. Firma patronuje również klasie o profilu drzewnym w Zespole Szkół Technicznych. W tym roku opieką obejmuje także klasę mechanika/kierowcy C+E w tej samej szkole.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group