Nowy sprzęt od miasta dla PWSZ

14.11.2017|Autor: Artur Maras

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile oddano dzisiaj do użytku rozbudowane Laboratorium Inżynierii Mechanicznej. Na jego doposażenie Gmina Piła przekazała 300 tys. złotych.

Pracownia zyskała także m.in. twardościomierz czy mikroskop metalograficzny, jednostanowiskową szlifierko-polerkę czy przecinarkę laboratoryjną. Wartość nowego sprzętu to 300 tys. zł. Które w maju na rzecz uczelni, przekazała Gmina Piła.

Sprzęt posłuży nie tylko studentom kierunków politechnicznych na pilskiej PWSZ ale pozwoli także wykorzystywać sprzęt komercyjnie pod różne ekspertyzy i badania dla przemysłu w regionie.

Przeczytaj więcej o: Miasto Piła, Nowy sprzęt od miasta dla PWSZ, prezydent Piły, PWSZ w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • student

  a kierunku mgr z ekonomii na PWSZ w Pile ani widu ani słychu…

  • Grajux

   Akurat lepiej jak są techniczne studia. Bo magistrów ekonomii to co roku przybywa pewnie z kilka ładnych tysięcy i to tylko w naszym województwie. Czasami ludzie idą tylko po to by być na studiach.

  • facebook.com/28cali

   I nie będzie żadnego mgr na PWSZ. To przeczy idei PWSZ

  • Profesor

   Zdaniem MNiSW na PWSZ nie ma być studiów magisterskich. PWSZ-ty mają kształcić na kierunkach licencjackich i inżynierskich praktycznych, a magisterka ma być realizowana na uniwersytetach i politechnikach. Wystarczy spojrzeć jak wygląda algorytym finansowania studiów magisterskich na PWSZ-tach żeby wiedzieć jakie musiałby być nabory, żeby uczelnia sfinansowała te studia.

 • pilanin

  od dwóch lat jest na PWSZ mgr – praca socjalna

  • masz racje

   dzięki temu mamy wzrost urzędników państwowych, papierologii i biurokracji, która bardzo ułatwi, życie w PL…………