Glinka Academy rozpoczęła działalność w Wałczu

14.11.2017|Autor: Maciej Rosiński

Glinka Academy rozpoczyna działalność. Projekt dwukrotnej mistrzyni Europy w siatkówce Małgorzaty Glinki-Mogentale został zainaugurowany podczas młodzieżowych zawodów w Wałczu.

– Głównym celem Glinka Academy jest to, żeby środowisko się połączyło i razem komunikowało. Chcemy, żeby nie było barier, a dzieci zobaczyły, że w innych miastach też się trenuje nie tylko siatkówkę ale, że się rusza. Dlatego też kolejnym celem jest to aby dzieci pokochały sport – przekonuje Małgorzata Glinka-Mogentale, była reprezentantka Polski w siatkówce.

Zespoły należące do Glinka Academy oprócz wsparcia sprzętowego będą mogły liczyć również na obozy w kraju i za granicą. Wsparcie w postaci kursów szkoleniowych otrzymają także trenerzy klubów uczestniczących w projekcie.

Młodzi adepci piłki siatkowej dostaną wsparcie specjalistów w dziedzinie żywienia i zdrowia. Akademia w przyszłości ma być gospodarzem ogólnopolskiego turnieju siatkówki. Klubów zrzeszonych w ramach Glinka Academy jest kilkanaście, w tym między innymi UKS Volley Wałcz.

Przeczytaj więcej o: Glinka Academy rozpoczęła działalność w Wałczu, małgorzata glinka wałcz, piła siatkowa wałczm piłka ręczna wałcz, siatkówka wałcz, sport wąłcz, zajęcia sportowe w wałczu

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.