Przywoził i rozbierał ople z Anglii i sprzedawał na części

13.11.2017|Autor: Redakcja

Policjanci z Wyrzyska zatrzymali 31-letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna bez zezwolenia przywoził z Anglii wyrejestrowane pojazdy, z przeznaczeniem do rozbiórki i dalszej sprzedaży. Funkcjonariusze zabezpieczyli 18 pojazdów oraz wiele części samochodowych, które uznane są za substancje szkodliwe dla środowiska.

10 listopada funkcjonariusze weszli na posesję w gminie Wyrzysk.

– Podczas przeszukań pomieszczeń gospodarczych, śledczy ujawnili 18 pojazdów, głównie marki Opel oraz znaczne ilości różnego rodzaju części i podzespołów pochodzących od innych samochodów. Właściciel został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W działaniach udział wzięli również pracownicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu z Delegaturą w Pile – informuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Zatrzymany 31-letni mężczyzna przyznał się, że od połowy 2016 roku zajmował się nielegalnym procederem. Przywoził on z zagranicy bez wymaganego zezwolenia wyrejestrowane samochody. Następnie je demontował i sprzedawał na części, które według obowiązujących przepisów uznawane są za niebezpieczne odpady. Za popełnione przestępstwo, mężczyzna trafić do więzienia na 8 lat.

Przeczytaj więcej o: części do opla piła, części do opla wyrzysk, kpp piła, policja w pile, policja wyrzysk, Przywoził i rozbierał ople z Anglii i sprzedawał na części

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • STOP

  ,,niebezpieczne odpady” ???? Halo halo a punkty złomowania w Dobinie i Kotuniu czym handlują ? Tam też są samochody wyrejestrowane !!! No ale widać stamtąd są bezpieczne oni mogą szrotem handlować .Brawo wy i wasz dobra zmiana.

  • Gość

   Dobra zmiana? Takie mamy prawo, a obowiązuje ono od kilkunastu lat. Zaskoczony?

 • facebook.com/28cali

  Mógł “jeść” małymi łyżkami a nie chochlą.. Sygnalista go jakiś pod..

 • żal

  Normalnie opryszek, że hej! Dożywocie, albo lepiej: karę śmierci dla niego! Nicpoń jeden no.

 • zal

  Co za opryszek paskudny! Dożywocie mu, a najlepiej kara śmierci! No co za nicpoń no!