Najpierw przesiedlenie, a później remont kamienic?

10.11.2017|Autor: Maciej Rosiński

Remont kamienic, ale kosztem wysiedleń? Burmistrz Wałcza chce przeprowadzić renowację starych budynków przy placu Wolności i przenieść tam Urząd Stanu Cywilnego. Część mieszkańców tych kamienic będzie musiała opuścić swoje lokum, by uwolnić powierzchnię na nowe cele.

Niektóre z wałeckich kamienic czekają na remont wnętrz, a nie tylko elewacji, od czasów II wojny światowej. Burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska ma pomysł na ich nowe zagospodarowanie. Już jest plan renowacji tych kamienic, ale z możliwością przekształcenia części mieszkalnej budynków między innymi na Urząd Stanu Cywilnego, który zostałby przeniesiony z Urzędu Miasta. Co z mieszkańcami kamienicy? Część z nich miałaby zostać przeniesiona do innych mieszkań komunalnych.

– Dwadzieścia parę lat tu mieszkam także ja na to nie wyrażę zgody – mówi jeden z lokatorów kamienicy.

Dla tych mieszkańców najpierw gmina musi znaleźć inne mieszkania komunalne, a tych w mieście brakuje. Inne kamienice na placu Wolności też zmienią charakter. Burmistrz planuje dalej…

– Mały hotelik który na takiej trasie z Poznania i Gorzowa byłby moim zdaniem interesującym rozwiązaniem – przekonuje Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Ale też bardzo kosztownym. Póki co Bogusława Towalewska do swojego pomysłu już przekonuje radnych. Jest też już po wstępnych rozmowach z budowlańcami i wstępnym kalkulowaniu kosztów. Jeśli radni się zgodzą, to ta inwestycja będzie podzielona na kilka etapów, a prace mogłyby się rozpocząć już w przyszłym roku.

Przeczytaj więcej o: a później remont kamienic?, Bogusława Towalewska, burmistrz wałcza, Najpierw przesiedlenie, remonty kamienic wałcz, wałcz mieszkania, wałcz mieszkania komunalne, wałcz remonty

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • bea

  brawo Bogusia czas tych opierdalaczy i darmozjadów wyrzucić stamtąd

  • Julka Kuśmierek

   Bogusia hmmmm,ona myśli czym bo na pewno nie głową

 • Dorota Grycz

  Darmozjadów,wypraszam sobie,dziesiatki tysięcy włożone w remont i instalację gazową,opłacony czynsz i teraz co znów mieszkanie do remontu….

  • Wiola

   Ma Pani rację. Wyremontują i zmienią decyzję.

 • Julka Kuśmierek

  Wałcz nie wygląda jak powinien św.Pamięci Zdzisław Tuderek To był Burmistrz z sercem,i miasto wyglądało sensownie ,bo nie kasa rządziła i korupcje ,brak oświetleń ozdobnych przed świętami tragedia z kadencji Pani Bogusi Wałcz Wygląda jak za komuny…

  • Wiolka

   Całkowicie się z Panią zgadza, śp. Burmistrz Zdzisław Tuderek był mega pozytywną osobą.

  • Kolejowy Smerf

   Dla Wałcza przydał by się drugi taki burmistrz jak Tuderek, ale na choryzoncie jak na razie nikt się nie pojawia. A aferzystów i kabaretu w Wałczu już dosyć. Wystarczy, że w warszawce jest to na co dzień. Towalewskiej już dawno “podziękowałem” i mojego głosu nie dostanie. Choć by nawet jutro rozpoczął się obiecywany remont dworca PKP.

 • zbych

  Zgadzam się z jednym… 90% mieszkańców tych kamienic to patola czystej krwi i jak na “wizytówkę” miasta to słabo widzieć takie obrazki. Urząd stanu cywilnego to trochę słaby pomysł bo jednak jak by nie było to tam mieszkają jednak ludzie… Jeśli chodzi o panią burmistrz to mogła by lepiej zadbać o Wałcz.

 • Henryk

  Kamienicę mogą poczekać są ważniejsze sprawy do załatwienia.Wstydzę się przed znajomymi że mamy taki paskudny ohydny dworzec kolejowy jest to wizytówka nieudacznictwa w Wałczu może tam kasę skierować , wysłać urzędników żeby coś załatwiali może nawet do Szczecina .