Policja u młodzieży… z drastycznymi zdjęciami

12.10.2017|Autor: Michalina Pieczyńska

W ubiegłym roku trzy osoby, w tym już dziewięć – tak wyglądają zatrważające statystyki dotyczące wypadków śmiertelnych na terenie powiatu złotowskiego. Znaczny udział w tych wypadkach mają młodzi ludzie i to właśnie do nich skierowana jest akcja złotowskich policjantów.

– Młodzi ludzie najczęściej wierzą w swoje możliwości i umiejętności. Są zdrowi, sprawni, wierzą w swoją szczęśliwą gwiazdę. Nie zawsze idzie to jednak w parze z umiejętnościami prowadzenia pojazdu, dlatego też przygotowaliśmy kampanię skierowaną do nich. Wierzymy w to, że widok rzeczywistego wypadku drogowego, który wydarzył się na terenie powiatu złotowskiego, czy to w tym, czy w ubiegłym roku, sprawi iż młody człowiek podejmie refleksję i zastanowi się nad konsekwencjami – tłumaczy mł.asp. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji.

A te bywają tragiczne, co potwierdzają bezduszne statystyki. W 2016 roku na terenie powiatu doszło do trzech śmiertelnych wypadków, do tej pory w roku bieżącym tych wypadków było już osiem – zginęło w nich dziewięć osób. Sześciu z nich było młodymi kierowcami. I to właśnie zdjęcia między innymi z tych wypadków złotowscy policjanci już pokazują młodzieży. Zdarzenia, które miały miejsce po sąsiedzku, w których mogli zginąć lub zostać ranni ich koledzy.

Przeczytaj więcej o: akcja policji złotów, drogówka złotów, KPP Złotów, Policja u młodzieży... z drastycznymi zdjęciami, policja w złotowie, policja wypadek złotów

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • kajos

    jak pan milicjant bedzie chcial pokazac drastyczne zdj z wypadkow to niech sie do mnie zglosi

    niewiem jak mozna nazwac drastycznym zdjeciem rozwalonego auta !!! ?

    mlodzi powinni widziec jak denat jeszcze zyje po wypadku i sie rusza bo juz nieboszczyki to nic takiego

  • Pilanin

    Szanowna redakcjo a ja bym chciał się dowiedzieć jaki jest wyrok dla sprawcy tragedii na obwodnicy przed dwoma laty!!!! Coś ucichła sprawa. ..czy skazano go sprawiedliwie?????