Nadnotecki Instytut w Pile rozpoczął działalność

12.10.2017|Autor: Artur Maras

Gaudeamus tym razem wybrzmiało w Nadnoteckim Instytucie im. Adama Mickiewicza w Pile. To pierwszy rok akademicki kiedy uczelnia stała się odrębną jednostką UAM co ma pozwolić na jej większa samodzielność.

Najważniejszą zmianą w ostatnim czasie było przekształcenie Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM w Nadnotecki Instytut. Zmiana ta pozwoliła uczelni na większą samodzielność jednak z tego powodu tegoroczna oferta dla studentów była okrojona. Na poziomie licencjackim w instytucie zostały otworzone studia z Technologii Informatycznych, które powstały w porozumieniu z lokalnymi przedsiębiorcami. Na lokalnym rynku pracy brakuje bowiem informatyków.

Kontynuowane kierunki to Pedagogika oraz Gospodarka wodna na poziomie licencjackim i magisterskim. Cały czas trwa także rekrutacja na studia podyplomowe – Zarządzanie Oświatą i Informatyka Stosowana.

Przeczytaj więcej o: Nadnotecki Instytut w Pile rozpoczął działalność, Nadnoteckim Instytucie im. Adama Mickiewicza w Pile, Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM w Nadnotecki Instytut

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.