Kobieta i Zdrowie – konferencja onkologiczna

12.10.2017|Autor: Michał Kępiński

Kobieta i Zdrowie to temat 15. Powiatowej Konferencji Promocji Zdrowia, która odbyła się we wtorek w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. Współorganizatorem spotkania było Wielkopolskie Centrum Onkologii i powiat pilski.

– Problem chorób nowotworowych wymaga ciągłego przypominania społeczeństwu. Niby każdy wszystko wie, jaki powinien być zdrowy styl życia, że należy wykonywać badania profilaktyczne, ale jednak zwykle natura ludzka jest taka, że jak coś nas bezpośrednio nie dotyka to o tym zapominamy. No i celem takich cyklicznych spotkań jest budzenie świadomości w społeczeństwie, że trzeba ciągle być czujnym, trzeba regularnie wykonywać regularnie badania profilaktyczne – zachęca prof. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Na konferencji rozmawiano także o metodach leczenia. Radioterapia protonowa to bezpieczniejsza metoda leczenia chorych na nowotwór niż tradycyjna radioterapia. W Polsce jednak dostęp do protonoterapii wciąż jest niewielki, gdyż prowadzi ją tylko jeden ośrodek w kraju. Prof. Julian Malicki zainicjował kilka lat temu projekt INPRONKO, który zakłada utworzenie centrum i systemu radioterapii protonowej w Wielkopolsce. Spotkanie było także doskonałą okazją do promocji powstającego w Pile ośrodka radioterapii, który będzie filią Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Przeczytaj więcej o: dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Kobieta i Zdrowie - konferencja onkologiczna, prof. Julian Malicki, wco piła, wielkopolskie centrum onkologii

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.