Strażacy ochotnicy z Mirosławca dostaną auto

04.10.2017   Autor: Redakcja

300 tysięcy złotych na nowy wóz dla mirosławieckiego OSP. Samorząd miejski chce zakupić dodatkowo używane auto dla druhów z Mirosławca.

- Potrzebujemy auta, które zabezpieczyłoby tak pod kątem przeciwpożarowym jak i do wypadków na drodze, znaleźliśmy takie auto, na które przeznaczymy 300 tysięcy złotych. Strażacy już byli i je obejrzeli. Ocenili je na 4 z plusem, co jak na auto używane to myślę, że jest to dobra ocena - mówi Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Dobrą ocenę temu pomysłowi wystawiła również mirosławiecka rada miasta, która wyasygnuje 300 tysięcy złotych na wóz dla druhów z miejscowego osp. Teraz strażacy ochotnicy mają do dyspozycji dwa auta, co nie zabezpiecza w pełni ich potrzeb.

Jedną z takich interwencji był wypadek w Piecniku, gdzie autobusu wiozący dzieci wpadł do rowu. W akcji powinno uczestniczyć więcej strażaków – ochotników, jednak druhowie nie mogli dojechać, bo nie mieli dodatkowego wozu. Teraz zostanie rozpisany przetarg na nowe auto dla mirosławieckich druhów. Samochód powinien pojawić się w miejscowej remizie już pod koniec października.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group