Elżbieta Cherezińska w Pile mówiła… o Pile

25.09.2017|Autor: AK

Elżbieta Cherezińska spotkała się w miniony piątek z czytelnikami. Pochodząca z Piły pisarka promowała w bibliotece swoje książki.

Autorka jest absolwentką pilskiego ogólniaka. W czasach licealnych znana była jako Filipina, co dla wielu czytelników z Piły, było sporym zaskoczeniem…

– Nigdy nie podkreślałam, że kiedyś nosiłam inne imię i nazwisko. Zaczęłam pisać jako Elżbieta Cherezińska i tak zostało. To jest nieprawdopodobne uczucie przyjechać do domu. Mieszkam od 20 lat w Kołobrzegu, a teraz kiedy za chwilę spotkam się z czytelnikami tutaj w bibliotece, w której w liceum wypożyczałam książki, gdzie otworzył się dla mnie świat historii, świat literatury. Jestem podekscytowana tym spotkaniem – mówiła przed spotkaniem Elżbieta Cherezińska, pisarka.

Podczas którego promowała także dwie najnowsze książki. Harda i Królowa to wciągająca opowieść o początkach państwa polskiego.

Elżbieta Cherezińska jest też autorką bestsellerowej powieści “Korona śniegu i krwi” cyklu “Północna Droga”.

W jej dorobku jest także m.in. pierwsza biografia Szewacha Weiss’a “Z jednej strony, z drugiej strony” oraz książka “Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum”, czyli dzieje getta łódzkiego.

Przeczytaj więcej o: Elżbieta Cherezińska, Elżbieta Cherezińska w Pile mówiła... o Pile, filipina szczęsnowicz, pilska biblioteka

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Harcerz

    Co za bzdury! Ela nigdy nie była Filipiną Szczęsnowicz ale co najwyżej “Filipiną”, “Filipem” albo “Elą Szczęsną”. Te pseuda nabyła w czasach działalności w harcerskim “Płaskim Węźle” z którym i ja się stykałem.
    Wszystkiego Najlepszego Ela!

  • Pingback: Pilanka wyda swoje historyczne książki w Ameryce - asta24.pl()