Basen jeszcze droższy?

10.09.2017|Autor: Maciej Rosiński

Basen w Trzciance może kosztować już ponad dwadzieścia milionów złotych. Tak zapowiedział przedstawiciel projektanta na ostatnim spotkaniu dotyczącym pływalni. Nie wszyscy jednak mogli uczestniczyć w tej naradzie. Na spotkanie nie wpuszczono mediów.

Za zamkniętymi drzwiami odbyło się spotkanie burmistrza Trzcianki z radnymi, przedstawicielem projektanta oraz stowarzyszenia Baza PCT w sprawie budowy basenu w mieście. Nie wszyscy jednak mogli uczestniczyć w naradzie. Na spotkanie nie wpuszczono mediów.

Przedstawiciel projektanta zapowiedział, że koszt budowy pływalni może wynieść ponad dwadzieścia milionów złotych. Na tak drogą inwestycję nie zgadza się prezes stowarzyszenia Baza PCT. Jak podkreśla Robert Matkowski powinna powstać mała przyszkolna pływalnia, a to co proponuje burmistrz z radnymi to… aquapark.

Nas na to nie stać i może być problem, że będziemy mieć projekt pływalni natomiast nie zrealizujemy tego nigdy bo nie będziemy mieć na to pieniędzy. mówi Robert Matkowski, prezes stowarzyszenia Baza PCT

Póki co w budżecie miasta na basen zabezpieczono sześć milionów złotych. Burmistrz Trzcianki liczy również na wsparcie starosty czarnkowsko-trzcianeckiego. A projektowanie basenu jest już na ukończeniu.

Jesteśmy można powiedzieć na dziewięćdziesiąt parę procent już w fazie projektowania teraz jest jeszcze tylko pozwolenia na budowę. –  mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki

Projekt basenu wraz z kosztorysem powinien być gotowy w październiku. Realizacja projektu pływalni spowoduje również zmniejszenie ilości inwestycji między innymi drogowych i chodnikowych w mieście, co niepokoi mieszkańców Trzcianki.

Czy na taki wydatek będzie stać Trzciankę? Burmistrz zapowiada spotkanie w starostwie, podczas którego chce zaproponować, aby do budowy pływalni dołożyły się gminy z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W październiku również na temat dalszego finansowania tej inwestycji będą decydować radni.

Przeczytaj więcej o: basen trzcianka, baza pct trzcianka, Krzysztof Czarnecki, pływalnia trzcianka

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • jaro

  To może najpierw lampy po wioskach Panie Burmistrzu Pan nastawiasz? Zeby nam dzieci nie napadli?

  • Kapcie

   To pilnować dzieci a nie ze same bez opieki robią co chcą a później żal i rozpacz bo krzywda się stała… Jak jest już ciemno to dzieci na własnym podwórku powinny być pod okiem dorosłych. Co lampy im opiekę załatwia? Niewydaje mi się…. Fakt faktem że na aquapark( nie aqfapark Panie Matkowski) nas nie stać natomiast myślę że odkryty basen tak jak w czarnkowie byłby rewelacja- tam ludzie z całego regionu się zjeżdżają z obornik szamotul itd. Ludzia znudziło się kapanie w brudnych jeziorach a na basenie parę złotych za cały dzień trawka prysznice… Super

 • @28cali

  Chcieliście krzykacze basenu w Trzciance? To teraz sza…